Baja Aragon 2014 | Podium i sukces Martina Kaczmarskiego

Po ubiegłym roku miałem tutaj coś do udowodnienia. Trzecie miejsce w najtrudniejszym i najlepiej obstawionym rajdzie Pucharu Świata to jeden z moich największych życiowych sukcesów - nie krył radości na mecie Martin Kaczmarski
Mini Cooper S 5dMini Cooper 5-drzwiowy | Dla minirodziny

Po trzech dniach zmagań na odcinkach hiszpańskiego rajdu Baja Aragon - z powodu trudnych warunków zwanego "Małym Dakarem" - Martin Kaczmarski dojechał na metę na trzeciej pozycji! To bez wątpienia jeden z największych sukcesów młodego zawodnika Lotto Team, który przed rokiem na trasach Hiszpanii wywalczył także wysokie - piąte miejsce, niestety z powodów niezależnych od kierowcy wynik nie został wówczas uznany.

Tegoroczny rajd Baja Aragon wygrał wielokrotny zwycięzca legendarnego Dakaru - Hiszpan Nani Roma. Drugi był Orlando Terranova z Argentyny. Trzecie miejsce na podium stawia zatem Martina Kaczmarskiego w bardzo elitarnym gronie! Wszyscy trzej zawodnicy reprezentują stajnię X-Raid, wszyscy jeżdżą rajdówkami Mini All4 Racing, dlatego też sukces jest podwójny, a nawet potrójny.

- To był jeden z trudniejszych rajdów, w jakich przyszło mi brać udział - opowiadał na mecie Martin. - Niech dowodem będzie fakt, że tak wielu kierowców go nie ukończyło! Wysoka temperatura, ogromne kamienie na drodze, uciążliwy fesz fesz, ostre zakręty - to wszystko sprawia, że wzrasta nie tylko poziom trudności, ale momentami robi się ekstremalnie niebezpiecznie. Jestem zmęczony, ale szczęśliwy i bardzo zadowolony z wyniku, a także ze współpracy z nowym pilotem Tapio. Wszystkie elementy układanki podczas tego rajdu zagrały jak powinny. Mam nadzieję, że podobnie będzie na styczniowym Dakarze!

Pozostali Polscy zawodnicy Adam Małysz i Marek Dąbrowski ukończyli rajd kolejno na pozycjach dziewiątej i dziesiątej.

W styczniu 2014 roku Martin Kaczmarski wystartował w najtrudniejszym rajdzie świata -rozgrywającym się w Ameryce Południowej - Dakarze. Na metę dojechał z rewelacyjnym dziewiątym wynikiem, co spotkało się z bardzo entuzjastycznym i gorącym przyjęciem fanów oraz mediów w Polsce oraz na świecie.
Official Martin Kaczmarski website: www.martinofficial.com
Official rally website tu

Więcej o: