WRC | Rajd Finlandii | Relacja: Ogier kroczy po mistrzostwo, Kubica awansuje

Sebastien Ogier pewnie zmierza po swój pierwszy tytuł rajdowego mistrza świata. Robert Kubica po fantastycznym debiucie i zajęciu drugiego miejsca w WRC-2 w Rajdzie Finlandii awansował na 3 miejsce

Ogier prowadzący Volkswagena Polo R WRC, jest trzecim kierowcą z Francji, który wygrał skandynawski szutrowy klasyk. Wcześniej byli to tylko Didier Auriol i oczywiście Sebastien Loeb. Drugie miejsce w Finlandii zajął co raz pewniej radzący sobie na trasach WRC, belg Thierry Neuville w Fordzie Fiesta RS WRC. Po pierwszy w historii swoich startów był także najszybszy na Power Stage'u. Trzecie miejsce przypadło także kierowcy Forda, Madsowi Ostbergowi, który po ostatnich wpadkach, w Finlandii mógł walczyć od startu do mety.

O pechu mogą mówić za to Finowie, gdyż na starcie w najwyższej kategorii WRC stanęło ich aż czterech. Żaden nie zdołał jednak znaleźć się na podium. Najbliżej, kończąc rajd na czwartym miejscu, był lider zespołu Citroëna, Mikko Hirvonen w DS3 WRC.

Na drugie miejsce podium zdołał doprowadzić za to swojego Citroëna DS3 RRC, Robert Kubica. Polak, który do Finlandii wybierał się jako zwycięzca dwóch poprzednich rund WRC-2, nie był jednak faworytem. Rajd Finlandii to niezwykle szybki i trudny rajd, ale Polak pokazał, że jest konkurencyjny nawet w takich warunkach. Zajęcie drugiego miejsca, za lokalnym kierowcą Jari Ketomaą w nowym Fordzie Fiesta R5, pozwoliło polskiemu kierowcy awansować w klasyfikacji WRC-2 na drugie miejsce.

Kolejna runda WRC to Rajd Niemiec, który wystartuje za niespełna 3 tygodnie. Jeżeli Ogier będzie w stanie stanąć w nim na najwyższym stopniu podium, jest duża szansa, że Volkswagen będzie mógł się cieszyć z pierwszego tytułu w WRC w swoim domowym rajdzie. Kubica stoczy w Niemczech kolejną walkę o cenne punkty w WRC-2.

Więcej o:
Komentarze (5)
WRC | Rajd Finlandii | Relacja: Ogier kroczy po mistrzostwo, Kubica awansuje
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kamito

  0

  W tym roku Ogier jest nie do zatrzymania, Polo również nawet przy uszkodzeniu tylnej osi Latvali dojechał spokojnie do mety

 • eurotaxt

  Oceniono 2 razy 0

  Ogier i Volkswagen tradycyjnie już miażdżą konkurencję. Mistrza mają pewnego.

 • Gość: Konsument

  Oceniono 7 razy -3

  Spokojnie, jeszcze zdazy rozwalic samochod i nie dojedzie do mety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX