F1 | Jak za dawnych lat

Honda wraca do F1. Od 2015 roku będzie dostawcą silników dla zespołu McLarena
Honda wraca do F1 Od 2015 roku Honda będzie dostawcą silników dla zespołu McLarena. Po mało udanych latach startów fabrycznego zespołu i przez pogłębiający się kryzys ekonomiczny szefostwo zespołu podjęło w 2008 roku decyzję o wycofaniu się z Formuły 1. Po kilku latach przerwy Honda powróci do stawki jako producent silników. Decyzję koncernu o powrocie przyspieszyło wprowadzenie przez FIA regulacji o zmianie silników na nowe, turbodoładowane jednostki o pojemności 1,6 litra i układzie V6. Pierwszym zespołem, który zdecydował się na podpisanie kontraktu z Hondą jest brytyjski McLaren. Rozmowy na temat współpracy trwały już od dłuższego czasu, ale obecnie Honda przyspieszyła projekt nowego silnika. Honda współpracowała z McLarenem przez cztery sezony w latach 1988-1992. Legendarne, czerwono-białe bolidy i ich kierowcy wywalczyli wówczas cztery tytuły wśród kierowców i producentów. To właśnie za kierownicą jednej z tych maszyn swoje największe sukcesy święcił Ayrton Senna. Czy tym razem duet McLaren - Honda będzie równie spektakularny? Przekonamy się w 2015 roku.
Wyścigowe dziewczynyWyścigowe dziewczyny

Po mało udanych latach startów fabrycznego zespołu i przez pogłębiający się kryzys ekonomiczny, szefostwo zespołu podjęło w 2008 roku decyzję o wycofaniu się z Formuły 1. Po kilku latach przerwy Honda powróci do stawki, jako producent silników. Decyzję koncernu o powrocie przyspieszyło wprowadzenie przez FIA regulacji o zmianie silników na nowe, turbodoładowane  jednostki o pojemności 1.6 litra  i układzie V6. Pierwszym zespołem, który zdecydował się na podpisanie kontraktu z Hondą jest brytyjski McLaren.  Rozmowy na temat współpracy trwały już od dłuższego czasu, ale obecnie Honda przyspieszyła projekt nowego silnika.

Honda współpracowała z McLarenem przez cztery sezony w latach 1988-1992. Legendarne, czerwono-białe bolidy i ich kierowcy wywalczyli wówczas cztery tytuły wśród kierowców i producentów.  To właśnie za kierownicą jednej z tych maszyn swoje największe sukcesy święcił Ayrton Senna. Czy tym razem duet McLaren - Honda będzie równie spektakularny? Przekonamy się w 2015 roku.