Mocny debiut Kubicy w WRC 2

Robert Kubica i Maciek Baran debiutujący w ten weekend w Rajdowych Mistrzostwach Świata okazali się najszybsi w swojej klasie na odcinku testowym przed Rallye de Portugal

Odbywający się dzisiaj 4,98-kilometrowy odcinek Vale Judeu - Loule, wygrał Dani Sordo z zespołu Abu Dhabi  Citroen World Rally Team. Po kwalifikacjach kierowców WRC na trasę mogli wyjechać zawodnicy innych klas. Robert Kubica uzyskał najlepszy czas w kategorii WRC 2. W pierwszym przejeździe najszybszy okazał się, ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Polski, Esapekka Lappi. Jednak na drugim przejeździe swój czas poprawił Robert Kubica i ostatecznie pokonał fińskiego kierowcę Skody.

Druga polska załoga Lotos WRC Team, Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak zajęła w kwalifikacjach 12 miejsce. Polacy w poprawionej specyfikacji MINI John Cooper Works WRC wyruszą jutro na trasę jako drudzy. Stawkę otworzy powracający do WRC, Dennis Kuipers za kierownicą Forda Fiesta WRC.