15-latek mierzy w Formułę

Michał Grzyb został laureatem nagrody Rok Talent Award. 15-letni kartingowiec ma też za sobą  spotkanie z szefem zespołu Toro Rosso, startującym w Formule 1

Michał Grzyb od kilku lat jest zaliczany do najlepszych polskich kartingowców. Mimo młodego wieku, związany jest z tym sportem już od ponad 10 lat.

Od 2009 roku startuje w teamie WTR-Racing, w którego barwach triumfował m.in. w kategorii Easykart 100 (2009 rok), międzynarodowych mistrzostwach Polski kategorii KF3 (2011 rok) oraz kategorii Rok 125 (2012 rok).

W minionym sezonie 15-latek z Wieliczki odniósł wiele sukcesów na krajowych i zagranicznych torach kartingowych. Zdobył m.in. pierwszą lokatę w klasie Rok 125 i zajął bardzo wysokie, 5. miejsce w światowym finale Rok Cup International rozegranym w Lonato we Włoszech.

Po udanym sezonie Grzyb odebrał prestiżową nagrodę Rok Talent Award, przyznaną przez włoską firmę Vortex. Zawodnik jest pierwszym Polakiem, który został uhonorowany tym wyróżnieniem.

- Michał jest bardzo dobrze przygotowany fizycznie do jazdy kartem. Jest również bardzo silny i odporny psychicznie, co pozwala mu podczas wielogodzinnych treningów skupić się na aspektach dotyczących toru jazdy, ustawień karta oraz pracy silnika. Połączenie obu tych zalet przynosi znakomite efekty - mówi Wiktor Turkiewicz, szef WTR Racing Team i były czołowy zawodnik kartingowy.

Przy okazji ceremonii zakończenia tegorocznego sezonu kartingowego w Polsce ogłoszono, że opiekę menedżerską nad Michałem Grzybem przejmuje fundacja Emilii i Jarosława Wierczuka.

Jarosław Wierczuk przed kilkunastoma laty był najlepszym polskim kierowcą wyścigowym. Po sukcesach w kartingu, startował m.in. w prestiżowych seriach Formuły 3 (w Europie), Formuły 3000 (Włochy) i Formuły Nippon (Japonia). Testował także bolid Formuły 1 kilka lat przed tym, zanim świat usłyszał o Robercie Kubicy.

Fundacja Wierczuk Race Promotion opracowała już szczegółowy program rozwoju kariery Michała Grzyba, który na odpowiednim etapie obejmuje także testy, oraz przenosiny do jednej z juniorskich serii w wyścigach samochodowych.

Tuż po zawodach w Lonato 15-latek z Wieliczki spotkał się z szefem zespołu Formuły 1 Toro Rosso - Franzem Tostem. Tematem rozmów był możliwy zakres ich współpracy w najbliższej przyszłości.

Celem ambitnego nastolatka z Małopolski są starty w jednomiejscowych bolidach. Na razie jednak Michał Grzyb skupi się na rywalizacji z najlepszymi kierowcami kartingowymi z całego świata. Ma to ugruntować jego pozycję w kartingowej „ekstraklasie”.


ZOBACZ TAKŻE:

Felix Baumgartner wystartuje w Barbórce

Startuje rekrutacja do Kia Lotos Race 2013

Małysz Toyotą rusza na Dakar

Więcej o: