Rajd Katalonii | Polak stracił szansę na tytuł

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak stracili szansę na tytuł Mistrzów Świata PWRC. Załoga  zajmująca po 8 odcinkach specjalnych 2. miejsce w stawce wypadła z trasy podczas sobotnich zmagań na katalońskich asfaltach

W sobotę Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak rozpoczęli rywalizację od 20-kilometrowego krętego odcinka La Hussara a następnie pokonali z drugim czasem ponad 45-kilometrowy oes El Priorat.

Niestety na trzecim w pętli, obfitującym w strome podjazdy i zjazdy, oesie Riba-roja d'Ebre załoga Lotos Dynamic Rally Team wypadła z trasy i tym samym straciła szansę na wywalczenie tytułu mistrzowskiego w sezonie 2012.

Michał Kościuszko:

Po dwóch sobotnich odcinkach zajmowaliśmy 2. miejsce w stawce tuż za Benito. Myśląc o tytule mistrzowskim nie pozostawało nam nic innego, jak podjęcie wyzwania. Przed trzecim oesem zmieniliśmy opony na miękkie i postanowiliśmy zaryzykować. Niestety po 8 kilometrach na lewym zakręcie uderzyliśmy w barierę i wypadliśmy z drogi. Bardzo żałuję, że tak się stało. Walczyliśmy na Katalonii o trzecie zwycięstwo w Mistrzostwach Świata i tytuł mistrzowski w tym sezonie. Tym razem szczęście nam nie dopisało, ale nie mogliśmy odpuścić tej walki. To prawdziwa sportowa tragedia dla nas jak i dla całego zespołu Lotos Dynamic Rally Team oraz wszystkich, którzy nas wspierali.

 

Maciek Szczepaniak:

Jesteśmy bardzo rozczarowani rezultatem dzisiejszego dnia. Jechaliśmy zgodnie z planem, zaatakowaliśmy na pierwszych oesach i wyprzedziliśmy dwóch zawodników. Po dwóch dzisiejszych odcinkach znajdowaliśmy się na 2. miejscu w PWRC, ale niestety taki jest ten sport. Staramy się jednak nie załamywać i patrzeć w przyszłość, bo sport uczy pokory.


Załoga Lotos Dynamic Rally Team bierze jednak udział w niedzielnej rywalizacji, kończącej tegoroczny sezon Mistrzostw Świata. Start  jest możliwy, bo team skorzystał z systemu Rally2.


ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Katalonii | Awaria zatrzymuje Oleksowicza

Polak walczy o Mistrza Świata PWRC

"Barbórkowy" rozkład jazdy

Więcej o: