Polak walczy o Mistrza Świata PWRC

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak już w najbliższy weekend wystartują w Rajdzie Katalonii, ostatniej w tym sezonie rundzie Mistrzostw Świata. Na tytuł mistrzowski w PWRC ma szanse 5 kierowców

Do udziału w w Rajdzie Katalonii zgłoszone zostały 74 załogi. Wśród zgłoszonych jest 17 samochodów WRC, 12 Super 2000 (z czego 7 pojedzie w stawce SWRC).

O punkty w PWRC powalczy 14 załóg, niemniej jednak walka o tytuł Mistrza Świata rozegra się między jadącym w barwach Lotos Dynamic Rally Team Michałem Kościuszko (Mitsubishi), zawodnikiem z Meksyku Benito Guerrą (Mitsubishi), reprezentantem Ukrainy Valeriyem Gorbanem (Mitsubishi) i Argentyńczykiem Marcosem Ligato (Subaru).

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zajmują obecnie 2. miejsce w stawce  RWRC.

48. Rally RACC Catalunya-Costa Daurada rozgrywany w dniach 8-11 listopada br. na Złotym Wybrzeżu (Costa Dorada) w prowincji Tarragona będzie ostatnią rundą tegorocznych Mistrzostw Świata.

Rajd składa się z 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 405,40 km oesowych. W czasie całego rajdu zawodnicy przejadą łącznie 1 475,43 km. Wzorem ubiegłego roku, tegoroczne trasy w większości prowadzić będą krętymi drogami asfaltowymi, wymagającymi od kierowców maksymalnej koncentracji na szybkich zakrętach.

Nowym jurorem w programie „Wydaje Ci się, że umiesz jeździć” będzie Michał Kościuszko fot. Lotos Dynamic Rally Team

Michał Kościuszko:

Rywalizacja w ostatniej, asfaltowo-szutrowej rundzie Mistrzostw Świata będzie na pewno bardzo zacięta. Na tym rajdzie aż 5 kierowców ma szanse na tytuł mistrzowski w sezonie 2012. To pokazuje, jak wyrównana jest stawka zawodników, którzy startują w PWRC. Trzeba będzie bardzo szybko przestawić się z jednej nawierzchni na drugą, a walka o punkty zapowiada się do ostatniego oesu.


W czwartek rajd rozpocznie shakedown w Salou, po którym zawodnicy rozpoczną kwalifikacje na odcinku Empirus, zlokalizowanym w centrum Salou. Po ich zakończeniu załogi przejadą do Park Fermé w Barcelonie, gdzie o godz. 19.30 odbędzie się start rajdu.

Samochody w 1-minutowych odstępach czasu i w kolejności ustalonej w trakcie odcinka kwalifikacyjnego pojadą z Avenida de la Catedral przez Carrer dels Arcs, Avinguda del Portal de l'?ngel, Plaça de Catalunya, Ronda Universitat i Carrer Sep lveda. Będzie to odcinek miejski, w trakcie którego załogi będą musiały przestrzegać zasad ruchu drogowego.

W piątek zawodnicy przejadą 547,65 kilometrów, z czego 150,22 km oesowych. Podczas drugiego dnia rajdu, w sobotę, wszystkie 3 przejeżdżane przez zawodników dwukrotnie, odcinki rozegrane zostaną na nawierzchni asfaltowej o łącznej długości 161,30 km oesowych.

W niedzielę zawodnicy przejadą łącznie 364,83 km, z czego 93,88 km oesowych. Pierwszy samochód na podium w Salou spodziewany jest o godzinie 15:02 czasu lokalnego.

 

ZOBACZ TAKŻE:


Szczerbiński pokazał prędkość

"Barbórkowy" rozkład jazdy

Rajd Dolnośląski | Mistrzowski finał w Polanicy

Więcej o: