Ralis Vilnius | Oleksowicz piąty na Litwie

Treningowy start w Rajdzie Wilna Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski zakończyli na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów i trzeciej w swojej klasie

Najlepszy, czwarty czas, załoga zespołu Castrol TRW Motointegrator osiągnęła na szóstym odcinku specjalnym, który pokonała z średnią prędkością 121,67 km/h. Najwyższą przeciętną Polacy osiągnęli na ostatnim oesie - 126,01 km/h. W całym rajdzie, na odcinkach specjalnych, Polacy poruszali się średnio w tempie 105,24 km/h.

Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski w Rajdzie Wilna zajęli 5. miejsce Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski w Rajdzie Wilna zajęli 5. miejsce  fot. Castrol TRW Motointegrator Maciej Oleksowicz:

Jesteśmy na mecie, zadowoleni z tego startu, zadowoleni z tempa i potrzebnego treningu. Cieszymy się, że w pierwszym starcie w tym rajdzie potrafiliśmy szybko dostosować się do jego charakterystyki i osiągać niezłe, konkurencyjne czasy. To też zasługa dobrze przygotowanego opisu. W perspektywie startu w Rajdzie Nowej Zelandii taki, dodający pewności i wyczucia trening był nam bardzo potrzebny. Samochód spisywał się bez zarzutu. Adamowi Kaszyńskiemu i Jackowi Sicińskiemu gratulujemy zrealizowania celów i osiągnięcia mety.

Ralis Vilnius wygrała litewsko - ukraińska załoga Saulius Girdauskas i Adrian Aftanasjew, startująca Skodą Fabią WRC. Pozostałe miejsca na podium zajęli Litwini. Drudzy byli Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevieius w Mitsubishi Lancerze Evo X (+37s). Na miejscu trzecim sklasyfikowano Rokasa Kvaraciejusa i Audriusa Sosasa, także w Mitsubishi Lancerze Evo X (+1.41,1).

Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski w Subaru Imprezie WRX STI byli najwyżej sklasyfikowaną załogą zagraniczną (+2.56,4).