Rajd Świdnicki Krause | Kajto spotka się z kibicami

Dwa miesiące temu podczas inauguracji sezonu 2012 w RSMP, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran rozgromili rywali, zwyciężyli z ponad 5-minutową przewagą. Teraz przed załogą Lotos Dynamic Rally Team kolejne rajdowe wyzwanie - Rajd Świdnicki Krause. Już w środę, liderzy klasyfikacji krajowego czempionatu spotkają się z kibicami w  Galerii Świdnickiej

Rajd Świdnicki Krause to pierwszy start w rajdzie asfaltowym od ponad pół roku i pierwsza z trzech eliminacji organizowanych na terenie Dolnego Śląska w tym sezonie.

Jednocześnie Kajetanowi Kajetanowiczowi jazda po oesach w okolicach Świdnicy już zawsze będzie przypominała wyjątkowe wydarzenie.

Pięć lat temu, kiedy tutejsza runda nosiła jeszcze nazwę Rajd Elmot, Kajetan po raz pierwszy w karierze wygrał rajd w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kajetan Kajetanowicz:

Mam świetny zespół, bardzo dobrze przygotowane auto i jestem w dobrej formie. Dlatego wiem, że stać nas na ponowne zwycięstwo. Zbyt duża pewność może być jednak zgubna i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Nasi rywale będą chcieli nas pokonać, ale ja bez względu na warunki panujące na trasie pojadę zuchwale - tak, żeby wygrać.

 

Jarek Baran:

Od 1992 roku niezmiennie z ogromną przyjemnością przyjeżdżam w Góry Sowie. Rajd Świdnicki, kontynuator 40-to letniej tradycji Rajdu Elmot, to w naszym kalendarzu rajdowym impreza wyjątkowa. Wspaniałe, techniczne trasy nie mogą się znudzić, ciągle mają swoje tajemnice i potrafią zaskoczyć nawet takiego weterana jak ja. To właśnie magia rajdu w Świdnicy. Wiele lat temu z Elmotu przywiozłem swój pierwszy puchar za "generalkę" i szczerze liczę na to, że kolekcja dotychczasowych zwycięstw się powiększy.


Już w środę (18 kwietnia) Automobilklub Sudecki, organizator 40. Rajdu Świdnickiego Krause, serdecznie zaprasza na spotkanie z  Kajetanem Kajetanowiczem i Jarkiem Baranem. Odbędzie się ono w Galerii Świdnickiej. Początek o godz. 18-tej.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Świdnicki Krause | Rozmowa z Romanem Grygiańcem - dyrektorem zawodów

Rajd Świdnicki Krause | Pojadą 123 załogi!

Rajd Świdnicki Krause | Jubileusz ze ściganiem po mieście

Więcej o: