Paweł Trela rozpoczyna współpracę z Castrolem

Paweł Trela podpisał umowę na promowanie marki olejowej Castrol EDGE na zawodach Driftingowego Pucharu Polski 2012. Nowe logo na Nissanie S13 200SX pojawi się już 21 kwietnia w czasie poznańskiego ?King of Europe?
Zdecydowaliśmy się na współpracę z jednym z najbardziej znanych i widowiskowo jeżdżących polskich zawodników, rywalizującym z najlepszymi na europejskim poziomie - mówi Dorota Staszewska-Kumiszcze, Sponsorship Manager w firmie Castrol. -Cenimy ogromną pracę i pasję, z jaką Paweł Trela realizuje się w driftingu oraz jego własny styl. Widowiskowa jazda w niekończącym się, kontrolowanym poślizgu stanowi ekstremalne obciążenie dla samochodu. Do takich wymagań nadają się tylko najbardziej wytrzymałe oleje - dodaje.


Wychowany na rajdowych trasach Paweł Trela już od najmłodszych lat interesował się motoryzacją. W 1998 roku, mając niespełna 20 lat, udało mu się zadebiutować w rywalizacji sportowej. Początkowo były to starty w popularnych KJS'ach (Konkursowych Jazdach Samochodem) i mistrzostwach samochodów terenowych.

Rok później „Troll” z sukcesem startował już w zawodowych rajdach - w połowie sezonu '99 Fordem Sierrą wywalczył tytuł Mistrza Polski Pucharu Automobilklubów i Klubów, a w 2002 r. Oplem Astrą zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Pięć lat temu Trela zdecydował się spróbować swoich sił w drifcie.

Karierę w tej dyscyplinie rozpoczynał w znanym mu wcześniej Fordzie Sierra, by ostatecznie przesiąść się do Nissana S13 200SX o mocy 540KM, którego przed każdym sezonem przygotowuje i serwisuje samodzielnie.

Trela jest zwycięzcą prestiżowych zawodów JDM AllStars organizowanych przy londyńskim stadionie Wembley (2010), z powodzeniem startuje także we włoskiej lidze Stella D1 organizowanej pod patronatem FIA. W Polsce od trzech lat „Troll” nieprzerwanie staje na podium w klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski.

Moje cele na najbliższy rok to jak największa liczba zwycięstw w kolejnych rundach Mistrzostw Polski, które pozwolą obronić mistrzowski tytuł, a także udane starty za granicą na imprezach międzynarodowych - podkreśla Paweł Trela. - Bardzo cenię markę Castrol i produkty olejowe jakie dostarcza. Prawidłowy dobór tych środków smarnych pozwala na osiąganie maksimum możliwości bez ryzyka dla silnika - dodaje zawodnik.

Na początek „King of Europe”

Driftingowy sezon rozpoczyna się w Polsce w kwietniu. Krajowe starty Pawła Treli obejmą zawody w Poznaniu (21-22 kwietnia „ King of Europe”, 22-23 września - DMP/East European Cup), Płocku (2-3 czerwca -  DMP), Kielcach (13-14 lipca -  DMP), Sopocie (11-12 sierpnia - DMP), Karpaczu (1-2 września - DMP). Za granicą zawodnik weźmie udział m.in. w trzech rundach zawodów Drift All Stars: 23-24 czerwca w Londynie, 24-25 sierpnia w Maricops, 5-7 października w Bukareszcie oraz w zawodach ligi irlandzkiej 13-14 października.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Abu Dhabi Desert Challenge | Przygoński coraz bliżej pierwszej trójki!

Rajd Świdnicki Krause | WRC na Świdnickim?

Zdjęcia i film | Ken Block szalał na Sottozero

Więcej o: