Rajd Świdnicki Krause | WRC na Świdnickim?

Wielokrotny Mistrz Polski w rallycrossie Jacek Ptaszek i pilot Daniel Leśniak do startu w 40. Rajdzie Świdnickim szykują Skodę Fabię WRC. Załoga jest właśnie w trakcie testów przed zawodami, które odbędą się w dniach 20-22 kwietnia. Na przygotowania team wybrał odcinki Włodowice - Świerki i Zagórze- Dziećmorowice

Jeśli Automobilklub Sudecki przyjmie zgłoszenie załogi Jacek Ptaszek i  Daniel Leśniak, która do 2. rundy RSMP chce wystawić  Skodę Fabię WRC, to kibice będę mieli wyjątkową okazję, po latach przerwy zobaczyć na Dolnym Śląsku samochód najwyższej rajdowej klasy.

Na co go w rajdach stać

- Chcemy pojechać „wurcem”, bo to wielka frajda. Wiemy, że jeśli zostaniemy przyjęci do udziału w zawodach, to niestety nasze czasy nie będą liczone do klasyfikacji generalnej rajdu, ale nam nie chodzi o wykręcanie czasów i zrobienie wyniku - mówi Jacek Ptaszek, kierowca z Torunia, który ma na swym koncie m.in. czterokrotne mistrzostwo Polski w rallycrossie, mistrzostwo Europy Centralnej w rallycrossie, mistrzostwo Anglii, Litwy, Czech w RC, udane starty rallycrossowych mistrzostwach Europy Dywizji. -Chcę się przekonać, na co jeszcze stać mnie w rajdach - żartuje utytułowany zawodnik.

Ptaszek uczy Liska

Na kilkudniowe testy na odcinkach Włodowice - Świerki i Zagórze- Dziećmorowice Jacek Ptaszek zabrał swojego syna Huberta oraz debiutanta na rajdowych trasach Marcina Liska (kierowca, który ma za sobą udane starty w rallycrossie). Obaj zawodnicy w 40. Rajdzie Świdnickim wystartują w Fordach Fiestach w specyfikacji R2.

Lista po Świętach

Kto znajdzie się na liście startowej do zawodów przygotowywanych przez Automobilklub Sudecki ze Świdnicy okaże się już 10 kwietnia.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Świdnicki Krause | Jubileusz ze ściganiem po mieście

Rajd Portugalii | Oleksowicz drugi w SWRC

Zdjęcia i film | Ken Block szalał na Sottozero

Więcej o: