Rajd Wysp Kanaryjskich | 15 oesów dla Škody?


Škoda jest gotowa na to, by zgarnąć kolejne punkty zbliżające ją do zdobycia trzeciego tytułu Mistrza IRC. Okazja nadarzy się już w ten weekend, kiedy rozegrany zostanie Rajd Wysp Kanaryjskich

Po raz pierwszy w tym roku na starcie pojawi się duet Jan Kopecký i Pavel Dresler ze Škoda Motorsport. Na Wyspach Kanaryjskich rywalizować będzie również aktualny mistrz IRC, Andreas Mikkelsen, który poprowadzi Fabię Super 2000.

Škoda znakomicie rozpoczęła tegoroczny sezon IRC: w pierwszym rajdzie sezonu, na Azorach zwyciężył Mikkelsen, a Juho Hänninen na mecie pojawił się jako drugi. W minionych latach, Wyspy Kanaryjskie okazywały się dla czeskiej marki bardzo szczęśliwe: zarówno w 2010, jak i w 2011 roku rajdy kończyły się „dubletem”.

Na tegoroczny rajd, rozgrywany w terminie 15- 17 marca, składać się będzie 15 odcinków, o łącznej długości 241 kilometrów. Oczekuje się, że jak zwykle rozegra się tu zacięta walka o zwycięstwo - rok temu Hänninen pokonał Kopeckiego jedynie o 1,5 sekundy.

Na liście startowej znajduje się także ubiegłoroczny mistrz IRC i zwycięzca pierwszego rajdu w nowym sezonie, Andreas Mikkelsen reprezentujący Škoda UK Motorsport, także Sepp Wiegand ze Škoda Auto Deutschland liczy na swój dobry wynik - zwłaszcza po swoim udanym debiucie w serii IRC (czwarte miejsce w Rajdzie Azorów). Alberto Hevia prowadzący prywatną Fabię Super 2000, będzie rywalizował na swym rodzimym terenie.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Małysz sam pokieruje karierą

Memoriał Kuliga i Bublewicza | Grzesiński najszybszy w Wieliczce

Rajd Meksyku | Kościuszko dalej liderem PWRC

Więcej o: