Memoriał Kuliga i Bublewicza | Ściganie ku pamięci mistrzów

W najbliższy weekend w Wieliczce zostanie rozegrany Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Szósta edycja imprezy, upamiętniającej dwóch mistrzów kierownicy, zaskoczy kilkoma nowościami

Największą z nowości będzie podzielenie rywalizacji na dwa etapy. W sobotę, 10 marca, zawodnicy wystartują do wieczornego prologu, by w niedzielny poranek zmierzyć się z dwoma przejazdami miejskiego odcinka.

Podobnie jak w ubiegłych latach, trasa zostanie wytyczona ulicami Wieliczki, nieopodal zabytkowej kopalni soli, wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco.

Memoriał daje nam szansę pokazania, że pamiętamy o wielkich kierowcach, którzy zrobili tyle dla polskiego sportu samochodowego. Zespół L-SPRT obowiązkowo stanie więc na starcie imprezy, upamiętniającej tych dwóch mistrzów. Wystąpimy naszym STI, które na pewno będzie bardzo widowiskowo przemierzać trasę tegorocznego Memoriału - powiedział Wojtek Chuchała, kierowca Lotos - Subaru Poland Rally Team, który już potwierdził udział w imprezie.

„Naczelnik” w 000

Jak zapewniają organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego pełną listę teamów zgłoszonych do VI Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza poznamy za kilka dni. Tymczasem, opublikowano stawką amatorów, która rozegrana będzie po raz drugi.

Listę zgłoszeń dla amatorów zamknęliśmy w momencie, gdy osiągnęliśmy poziom sześćdziesięciu załóg. Są na tej liście auta bardzo zróżnicowane - od Polskich Fiatów 126p po całą plejadę czteronapędowych Mitsubishi i Subaru. Do tego trzeba będzie doliczyć jeszcze około dziesięciu samochodów otwierających i zamykających trasę. M.in. Mitsubishi Lancerem z numerem 00 pojedzie Jan „Naczelnik” Kościuszko, pilotowany przez Leszka Bronikowskiego - informuje Dariusz Kowalski, dyrektor części dla amatorskich załóg.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Ruta celuje w Dakar?

Leszek Kuzaj raniony nożem

Oleksowicz zapunktował w SWRC

Więcej o: