Oleksowicz zapunktował w SWRC

Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski rozstali się z Mistrzostwami Europy w rajdach samochodowych. Załoga Castrol TRW Motointegrator w tym sezonie mierzy wyżej. Ma w planie  pełen cykl startów w SWRC. Za teamem już pierwsze zawody i aż 8 punktów na koncie

Tegoroczny plan Macieja Oleksowicza i Andrzeja Obrębowskiego to udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata samochodów S2000 (FIA Super 2000 World Rally Championship). Po latach rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Maciej załoga ma za sobą dwa sezony startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy.

Nie udało nam się zdobyć podium, ale zrealizowaliśmy wiele innych celów. Przede wszystkim zebraliśmy bardzo dużo doświadczenia. Jesteśmy gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom i wystartować w przyszłym roku w cyklu SWRC. Kalendarz SWRC obejmuje bardzo ciekawe rajdy, z których większość rozgrywa się na szutrze, co bardzo nam odpowiada. Jest to nawierzchnia, na której czujemy się bardzo mocni - mówi o decyzji Maciej Oleksowicz, kierowca Castrol TRW Motointegrator.


Zespół Oleksowicza  ma już za sobą debiut w SWRC, który odbył się podczas tegorocznego Rajdu Szwecji. Startujący Fordem Fiestą S2000 team  na  mecie pierwszej eliminacji zameldował się na 6 miejscu w stawce. Dzięki temu na konto Macieja Oleksowicz  i Andrzeja Obrębowskiego trafiło pierwsze 8 punktów zdobytych w klasyfikacji Mistrzostw Świata Samochodów S2000.

Maciej OleksowiczMaciej Oleksowicz:

Cieszymy się z tego, że wywieźliśmy ze Szwecji przyzwoitą liczbę punktów, pomimo przygód, które nas spotkały. Oczywiście nasze apetyty przed rajdem były większe, więc na pewno będziemy poszukiwać lepszego tempa - tematów do przemyśleń mamy sporo. Rajd Szwecji był bardzo ciekawy, bardzo specyficzny. Odcinki specjalne były trudne i zróżnicowane - raz partie bardzo szybkie, raz bardzo ciasne, na niektórych odcinkach dużo śniegu, na innych mało śniegu, więc nawierzchnią była zmrożona ziemia z kamieniami. Wiele załóg przez to miało problemy z oponami i kolcami wypadającymi w trudnych warunkach. My ostatniego dnia  ciągle szukaliśmy lepszego tempa, raz nawet wypadliśmy z drogi, ale udało nam się wrócić, a samochód nie ucierpiał. Będziemy analizować to, co się działo podczas tego rajdu i zastanowimy się gdzie popełniliśmy błędy i jak możemy jechać szybciej.


Kolejnym startem załogi Castrol TRW Motointegrator będzie Rajd Portugalii zaplanowany w dniach 29 marca - 1 kwietnia. Łącznie Oleksowicz i Obrębowski zaliczą 7 z 8 zaplanowanych w SWRC zawodów. Pojawią się również w Nowej Zelandii (22-24 czerwca), Finlandii (2-5 sierpnia), Wielkiej Brytanii (13-16 września), Francji ( 4-7 października) oraz Hiszpanii (8-11 listopada).

Jak zespół Castrol TRW Motointegrator budował Forda Fiestę S2000 przed sezonem 2012 ?

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Azorów | Mikkelsen i jego hat-trick

Rajd 100 Acre Wood | Hołek i Wiślak podbijają USA

Rajd Lotos | Kajetanowicz zgarnął wszystko

Więcej o: