Rajd Lotos | Kuchar królem na prologu. Wyniki anulowane

Tomasz Kuchar po raz kolejny udowodnił, że potrafi być bardzo szybki na zakręconych próbach. Wrocławianin triumfował u styku Gdańska i Sopotu na wczorajszym superoesie 8. Rajdu Lotos Baltic Cup. Jednak ten wynik nie zostanie mu zaliczony do klasyfikacji zawodów

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski prowadzili w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup. Na OS 1 Ergo Arena, który miał 1,98 km Załoga z Dolnego Śląska wyprzedziła Wojtka Chuchałę i Kamila Hellera. Trzeci na mecie byli Michał i Grzegorz Bębenkowie, najszybsi w klasie 2. Załodze z Bochni do Kuchara zabrakło +2,8s.

Wyniki Prologu, nie będą jednak liczone do klasyfikacji. Taka decyzja ZSS, zapadła późnym wieczorem. Zgodnie z sugestią organizatora na próbie w Ergo Arenie załogi miały na szutrowe felgi założyć zimowe opony.

Po przeprowadzonej próbie zawodnicy musieli  podpisać się jeszcze na dokumencie przygotowanym przez Automobilklub Orski, że chcą zaliczenia wyników. Nie wszyscy na to przystali, a komunikat wydany przed próbą nie miał odniesienia do przepisów FIA.

Jak poinformował nas Lesław Orski, dyrektor 8. Rajdu Lotos Baltic Cup wyników nie chciał zaakceptować tylko Wojtek Chuchała, reprezentujący barwy Lotos-Subaru Rally Team. Tym samym cały  superoes anulowano i nie wlicza się on do końcowej klasyfikacji zawodów.

Wbrew wcześniejszym deklaracjom na rozpoczęciu rajdu nie pojawił się Adam Małysz. Przyjechali Rafał Marton i Albert Gryszczuk. Za kierownicą gokartów zmierzyli się Michał Kościuszko oraz 11-letni Marcel Grudziński z Gdyni, wicemistrz świata w kategorii Easy Kart.

Dziś na trasie 8. Rajdu Lotos do pokonania 6 odcinków specjalnych o długości nieco ponad 95 km. Na oesach, oprócz załóg RSMP pojawią się zawodnicy z Rajdu Legend: Krzysztof Skalski i Jakub Mroczkowski w BMW 318 IS oraz Piotr Zaleski z Tomaszem Chmielem w Polonezie 2000. Jutro do pierwszej ligi dołączy Rajdowy Puchar Polski.


ETAP 1 - 18 lutego 2012r.
Start Rajdu do Etapu 1 - Ergo Arena Gdańsk-Sopot - 8:00
Park Serwisowy, Ergo Arena - 8:00 12:47 17:34
OS 2/5 Bożepole - 9:37 14:39
OS 3/6 Linia - 10:31 15:33
OS 4/7 Luzino - 11:09 16:11
Meta Dnia 1, Ergo Arena Gdańsk-Sopot - 18:19
Zobacz trasę Etapu 1

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

RSMP | Peugeot stawia na Grzyba

Kajetanowicz i Kościuszko walczą o mistrzowskie tytuły

RSMP | Bębenki uzbrojone w Peugeota!

Więcej o: