Rajd Monte Carlo | Kościuszko liderem enki

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak reprezentujący barwy Lotos Dynamic Rally Team po przejechaniu 4 pierwszych odcinków specjalnych Rajdu Monte Carlo prowadzą w klasyfikacji PWRC a także, pozostawiając w tyle 15 N-Grupowych Lancerów i Subaru, są liderami klasyfikacji samochodów grupy N

Zawodnicy Lotos Dynamic Rally Team po przejechaniu 4 odcinków specjalnych prowadzą w swojej klasie. Załoga Mitsubishi Evo X pokonała wczoraj 134,7 kilometrów oesowych.

Jest to mój debiut w Rajdzie Monte Carlo i jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Prowadzimy w stawce PWRC i po czterech dzisiejszych odcinkach prowadzimy także wśród aut N-grupowych wyprzedzając lokalnych, bardzo doświadczonych kierowców. Pierwszy raz jechałem mając założony slik na prawą stronę a kolce na lewą stronę auta. Ten kompromis oponiarski, to sposób na szybsze pokonanie trasy odcinka, który w połowie pokryty był śniegiem i lodem, podczas gdy  w drugiej pozostawał asfaltowy. Nie zapominam jednak o tym, że celem jest wywiezienie z Monte Carlo maksymalnej liczby punktów. Przed nami jeszcze 4 dni zmagań i mobilizacji na najwyższym poziomie - powiedział Michał Kościuszko.


W czwartek na zawodników czekają trzy różne odcinki specjalne również pokonywane dwukrotnie o łącznej długości 131,76 kilometrów oesowych: Labatie d'Andaure - Lalouvesc, St Bonnet le Froid/St Julien - Mohesabate/St Bonnet le Froid oraz Lamastre/Gilhoc.

 

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Jak Škoda podbijała Monte Carlo?

Rajd Monte Carlo | Kościuszko szuka kompromisu

Monte Carlo znów pojedzie z Warszawy!

Więcej o: