Rajd Wielkiej Brytanii | Kościuszko drugi w PWRC

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak z zespołu Lotos Dynamic Rally Team po przejechaniu 11 odcinków specjalnych Rajdu Wielkiej Brytanii zajmują 2. miejsce w klasyfikacji PWRC. W stawce prowadzi  Patrik Flodin, a trzecie miejsce zajmuje Martin Semerad (+2:53.9)

W piatek zawodnicy przejechali 8 odcinków specjalnych o łącznej długości 117,42 kilometrów oesowych.

Michał Kościuszko:

Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię. Zajmujemy obecnie 2. miejsce w stawce. Utrzymujemy za sobą Martina Semerada. To dobra wyjściowa pozycja na jutrzejsze odcinki. Dzisiaj działo się na prawdę dużo. Ostatni odcinek rozgrywany był w bardzo gęstej mgle. Wyłączyłem wszystkie światła, jechaliśmy tylko na krótkich, ale i tak musieliśmy kilka razy stawać, bo nie widzieliśmy drogi. Auto jest całe zabłocone, myślę, że uszkodziliśmy zawieszenie ponieważ kilka razy nie widząc trasy przejeżdżaliśmy przez rowy. Najważniejsze, że dojechaliśmy całym samochodem do serwisu. Jutro kolejny dzień zmagań i 128 kilometrów oesowych do przejechania. Postaramy się utrzymać obecną pozycję


W sobotę do pokonania mają 6 odcinków specjalnych i 128,56 kilometrów oesowych. Zmagania rozpoczną od odcinka Hafren, którego trasa w swoim najwyższym punkcie wiedzie bardzo blisko źródeł najdłuższej w Wielkiej Brytanii rzeki Severn i charakteryzuje się wieloma długimi zakrętami.

Na krótkim oesie Sweet Lamb zawodników czeka widowiskowy, głęboki watersplash, szereg hop i szybkich zjazdów serpentynami do doliny rzeki Wye oraz stromy podjazd po jej drugiej stronie. Ostatni odcinek w pętli - Myherin: załogi pojadą trasą prowadzącą przez rozległe wrzosowisko.

Rajd Wielkiej Brytanii - klasyfikacja PWRC po 2. dniu

1    P. FLODIN                 1:31:52.9
2    M. KOSCIUSZKO        +2:33.3     
3    M. SEMERAD             +20.6         +2:53.9
4    J. PRITCHARD           +1:28.7       +4:22.6
5    B. GUERRA               +22.6         +4:45.2

źródło: Lotos Dynamic Rally Team

Iwona Petryla

Rajd Wielkiej Brytanii | Loeb przed Hirvonenem. Kościuszko trzeci w PWRC

Rajd Wielkiej Brytanii | Fordy jadą z Simoncellim

Rajd Wielkiej Brytanii| Kościuszko chce skończyć sezon na podium

Rajd Wielkiej Brytanii | Co, gdzie, kiedy?

Więcej o: