Rallye Antibes | Oleksowicz trzeci. Ruta punktuje

W Rallye Antibes, przedostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy,  najszybszy był Luca Rossetti. Tuż za nim finiszował  Luca Betti. Zawody na trzeciej pozycji ukończył Maciej Oleksowicz, a Szymon Ruta zawody ukończył umacniając się w klasyfikacji ERC na 6. pozycji

W Rallye Antibes najszybszy był Luca Rossetti, który na jedną eliminację przed końcem cyklu Mistrzostw Europy wypracował trzydziestopunktową przewagę nad swoim rodakiem Lucą Bettim. Na trzecią pozycję w łącznej klasyfikacji ERC awansował Maciej Oleksowicz.

Świetna jazda Oleksowicza

260 km rywalizacji na krętych drogach francuskich Alp już za kierowcami i pilotami. Polska załoga Castrol TRW Motointegrator Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski startująca Fordem Fiestą S2000 zameldowała się na mecie 46. Antibes Rally Cote d'Azur na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Świetne trzecie miejsce w generalce jest jednocześnie trzecim miejscem w klasyfikacji ERC, więc Oleksowicz wzbogacił swój dorobek o kolejne 22 punkty w klasyfikacji mistrzostw Europy, awansując tym samym na trzecią pozycję w tabeli.

Maciej Oleksowicz:

Cieszę się, że zrealizowaliśmy wszystkie cele, jakie postawiliśmy sobie przed tym rajdem. Co prawda pierwszy dzień nie poszedł nam idealnie, ale później było już dużo lepiej. W efekcie jesteśmy na trzecim miejscu, zarówno w generalce, jak i w ERC. Zdobyliśmy cenne punkty, które dają nam awans na trzecie miejsce w klasyfikacji mistrzostw. Pojechaliśmy rajd czysto i bezbłędnie. Także samochód spisywał się doskonale, więc dziękuje całemu zespołowi za ten rajd. Teraz czeka nas ostatnia eliminacja w Szwajcarii, gdzie będziemy bronić trzeciego miejsca.


Szymon Ruta punktuje

Załoga Orlen Team Szymon Ruta i Sebastian Rozwadowski zakończyła ostatni dzień rywalizacji w Rallye Antibes na czwartej pozycji w Mistrzostwach Europy. Szymon zdobył jeden bonusowy punkt w klasyfikacji łącznej cyklu, gdzie obecnie zajmuje szóste miejsce.

Po sobotnim uszkodzeniu auta i nie dojechaniu do mety siódmego odcinka specjalnego załoga Orlen Team przystąpiła w niedzielę do dalszej walki w systemie Super Rally. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Europy zespół, który nie ukończy wszystkich odcinków specjalnych danego dnia może powrócić do rywalizacji i nadal walczyć o punkty w klasyfikacji dnia. W  rajdowym planie ostatniego dnia były dwie pętle, z których każda składała się z trzech odcinków specjalnych.

Szymon Ruta:

Bardzo trudny rajd. Szkoda wczorajszego błędu, który wykluczył nas z rywalizacji. Bez tej przygody na pewno chcielibyśmy walczyć o pozycję w generalce. Osiągaliśmy bardzo dobre czasy na odcinkach zajmując miejsce w ścisłej czołówce. Mieliśmy naprawdę dobre tempo i mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zdobyć podium. Przepiękne, kręte i wymagające technicznie trasy. Oesy były bardzo wąskie momentami niewiarygodnie śliskie i szły cały czas nad przepaściami. Trzeba mieć stalowe nerwy by tu jechać dobrym tempem.Klasyfikacja końcowa 46. Rallye Antibes

1. Luca Rossetti/Matteo Chiarcossi (I) Fiat Punto Abarth S2000         2:56.38,1
2. Luca Betti/Maurizio Barone (I) Peugeot 207 S2000             +23,6
3. Maciej Oleksowicz/Andrzej Obrębowski (PL) Ford Fiesta S2000     +6.23,0
4. Antonin Tlustak/Jan Skaloud (CZ) Skoda Fabia S2000             +7.15,8
5. Robert Lassauge/Jonathan Boueri (F) Peugeot 207 S2000         +7.25,7
6. Michel Boetti/Valerie Monnier (F) Peugeot 207 S2000             +11.16,7
7. Franck Lions/Benjamin Veillas (F) Mitsubishi Lancer Evo X         +11.18,5
8. Lorenzo Fabiani/Edoardo Paganelli (I) Renault Clio S1600         +20.18,1
9. Francesco Baldo/Paolo Pagliuca (I) Citroën C2 R2 Max             +22.07,7
10. Bruno Riberi/Florian Haut Labourdette (F) Peugeot 207 RC         +23.16,0

Aktualna punktacja Mistrzostw Europy


1. Rossetti 253, 2. Betti 223, 3. Oleksowicz 135, 4. Tlustak 133 (149), 5. Sołowow 115, 6. Ruta 101, 7. Iliew 46, 8. Travaglia 35, 9. Vergnano 33, 10. Turk 32.

 

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rally Kosice | Sołowow szybszy. Mistrzem raczej Kajto

Rallye Antibes | Szymon Ruta trzeci po nocnych oesach

Rally Kosice | Kajetanowicz jednak w swoim aucie