Walczymy o podium w klasie

Moto.pl Rally Team w składzie Piotr Sielicki i Andrzej Filipek pierwsze starty ma już za sobą. Od kilku tygodni walczy bowiem w cyklu imprez Race4Race - Rally Służewiec. Profesjonalnie przygotowany N-grupowy Citroen Saxo VTS jak na razie nie zawiódł, podobnie kierowca i pilot

Piotrek i Andrzej zadebiutowali w nowym aucie na V Rally Służewiec rozegranym na początku sierpnia. Na asfaltowych nawierzchniach mogli w warunkach sportowej rywalizacji wyczuć zachowanie nowego auta oraz zapoznać się z jego potencjałem. Wspólnie przyznają, że jest ogromny. Podczas pokonywania pierwszych dwóch odcinków specjalnych chłopacy skupili się na bardziej efektywnym torze jazdy niż na poznawaniu limitów samochodu. Dopiero kolejne próby i bardziej agresywna jazda zaowocowały lepszymi czasami przejazdu. Wynik końcowy - drugie miejsce w klasie III (poj. do 1600 cm3) oraz jedenaste w klasyfikacji generalnej było nie małym zaskoczeniem.

Udany debiut rozbudził apetyt na dobre wyniki w kolejnych startach. Start w VI edycji Rally Służewiec przyniósł następne bezcenne doświadczenia. Trasy przygotowane przez organizatorów Race4Race okazały się idealne dla małego, zwinnego i mocnego Citroena Saxo VTS oraz nauki rajdowej techniki jazdy.  W VI Rally Służewiec załoga Moto.pl Rally Team wygrała klasę III i zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując tylko pięciu załogom w mocnych Subaru Impreza WRX STI i jednej w BMW 325i. Tym samym nasz zespół okazał się także najszybszym przednionapędowym autem w stawce, zostawiając za sobą całą czołówkę mocniejszej klasy IV (pojemność od 1601 cm3 do 2000 cm3).

Piotr Sielicki - Przyjechaliśmy na VI Rally Służewiec aby sprawdzić jak nasze Citroen SaxoVTS  i my wypadniemy w rywalizacji z czasem oraz bardzo mocną stawką innych zawodników. Naszym celem było zebranie jak największej ilości doświadczenia i przejechania kolejnych wspólnych kilometrów. Po udanym debiucie myśleliśmy o kolejnym dobrym wyniku ale mieliśmy świadomość, że większość zawodników dysponuje nie małym doświadczeniem i  bardzo dobrze przygotowanymi autami. Czysta i szybka jazda pozwoliła nam jednak wygrać klasę i zając bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej z czego bardzo z Andrzejem się cieszymy.

Występ w kolejnej rundzie cyklu przyniósł naszej załodze kolejne bezcenne doświadczenia. Po wygranej w VI edycji pojawiła się nawet ochota obrony wyniku, a co za tym idzie mądrej jazdy i opanowania emocji. VII Rally Służewiec pokazał, że załoga potrafiła utrzymać progres z pierwszych startów i na zmodyfikowanej trasie ponownie okazała się najszybsza w klasie III, zajmując tym samym bardzo wysokie 4 miejsce w klasyfikacji generalnie. Przy okazji fascynująca walka stoczona z załogą drugiego Citroena Saxo VTS oraz z czołówką w Subaru Imprezach STI, przysporzyła widzom dużo emocji. Przejazd ostatniego odcinka specjalnego na którym uzyskany czas 1:16:59 był absolutną rewelacją i przysporzył zgrywającej się ze sobą załodze wielu emocji.

Jazda na prawym fotelu w naszym nowym aucie była chyba równie ciekawa jak za jego kierownicą. Podczas pokonywania trasy na bieżąco z Piotrkiem analizujemy błędy ale także bardzo duży potencjał samochodu, którego do końca jeszcze nie potrafiliśmy wykorzystać. Dwa bardzo udane starty pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość - mówi Andrzej Filipek.

Po tygodniowej przerwie, podczas której do auta wprowadzono kilka modyfikacji, Moto.p Rally Team pojawił się na stracie dziewiątej edycji cyklu. Przyniosła ona zespołowi bardzo dużo nowych umiejętności. Po ostatnich wygranych, słabym czasie uzyskanym na pierwszej próbie i uderzeniu pachołka na drugim oesie (dodatkowe 5 sekund kary), zespół musiał wyciągnąć wnioski z błędów i przystąpić do walki o dobre czasy, no i pozycję w generalce. Szybka analiza i bardziej efektywna jazda na kolejnych próbach (czwarty czas w klasyfikacji generalnej na OS3 i drugi na OS4) przyniosły kierowcy i pilotowi dużo satysfakcji i pozwoliły na odrobienie sporej starty czasowej. Wynik - II miejsce w klasie i 7 w klasyfikacji generalnej pokazał jak ważne jest odpowiednie podejście i walka do ostatniego metra. Kolejne starty już wkrótce.

Więcej informacji o naszym teamie - Moto.pl Rally Team - znajdziecie na Facebooku.

Piotr Sielicki

ZOBACZ TAKŻE:

Pierwsza wygrana zespołu rajdowego Moto.pl

Rajdy.moto.pl - wejdź do świata motorsportu

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o: