Rajd Australii | Kościuszko ostatecznie drugi w PWRC

Drugie miejsce w PWRC i 15 punktów to rezultat wywalczony przez Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka w Rajdzie Australii,10. rundzie Mistrzostw Świata. Ten wynik zagwarantował załodze Lotos Dynamic Rally Team awans aż o 6 pozycji na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej PWRC. Polska załoga odniosła również sukces w klasyfikacji generalnej rajdu zajmując w nim 7. pozycję

To najlepszy wynik Michała Kościuszko w Mistrzostwach Świata. Rajd Australii w klasyfikacji PWRC wygrał Hayden Paddon, a trzecie miejsce zajął Aleksandr Saliuk.

Zawodnicy w trakcie prawie czterech dni Rajd Australii, rozgrywanego po raz pierwszy w północnej części Nowej Południowej Walii, mieli do pokonania 26 odcinków specjalnych o łącznej długości 368,96 kilometrów oesowych.

Na przemian towarzyszyły im ostre promienie słońca oraz opady deszczu co niewiarygodnie utrudniało precyzyjną jazdę. Bardzo śliska, pokryta dużą ilością błota, techniczna trasa zdeterminowała wyniki Rajdu Australii, w których w klasyfikacji generalnej, dopiero na 10. miejscu uplasował się Sebastien Loeb, a Sebastien Ogier był 11.

Polska załoga od samego początku jechała bardzo dobrym tempem, wielokrotnie prowadząc w klasyfikacji PWRC. Nawet 10 sekundowa kara i problemy z hamulcami nie wpłynęły na świetny wynik załogi Lotos Dynamic Rally Team.

W ostatnim dniu rajdu musiałem podjąć bardzo ważną decyzję. Czy ryzykujemy i walczymy o pierwsze miejsce z Paddonem, od którego dzieliło nas tylko 2,9 sekundy, czy dowozimy do mety rezultat dający nam realną szansę na awans w Mistrzostwach Świata aż o 6 pozycji. Cieszę się, że jesteśmy na mecie Rajdu Australii, który był jednym z najcięższych rajdów jakie przejechałem w swojej karierze. 2. miejsce w PWRC i 7. w klasyfikacji generalnej to świetny wynik i dobry prognostyk na dwa kolejne starty w Mistrzostwach Świata, tym bardziej że wróciliśmy do gry o podium. Teraz myślami jestem już na Radzie Polski, gdzie zamierzamy powalczyć o zwycięstwo - powiedział na mecie Rajdu Australii Michał Kościuszko

źródło: Lotos Dynamic Rally Team

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Baja Poland | Hołowczyc pomógł i wygrał!

Rajd Asturii | Ruta na podium ERC

Rajd Australii | Kościuszko : Odcinki przypominają mazurskie trasy

Więcej o: