MERC | Mistrzowie jutro w Słomczynie

Już jutro na torze w Słomczynie zaryczą silnik najmocniejszych samochodów jakie startują w wyścigach. Wszystko za sprawą IX rundy Mistrzostw Europy Rallycross. Na podwarszawskim torze wyścigowym wystartuje blacha w blachę ponad 60 aut z czego 25 w specyfikacji SuperCars. Swój udział zapowiedziała cała europejska czołówka ze wszystkich klas

Eliminacja w Polsce to przedostatnia runda w sezonie i często wyłania pierwszych mistrzów,  a jeśli ich nie poznamy u nas, to na pewno ograniczy się liczba kandydatów do tytułu. Dlatego runda w Słomczynie jest decydująca dla Mistrzostw Europy i kierowcy zrobią wszystko, aby zająć jak najlepsze pozycje.

Kibice będą świadkami ostrego gięcia blachy co udowodniły poprzednie eliminacje MERC. Na chwilę obecną w SuperCars prowadzi Sverre Isachsen startujący Fordem Focusem. Norweg broni tytułu Mistrza Europy. Ale jeszcze dwie rundy temu w klasyfikacji prowadził Rosjanin Timur Timerzyanov podopieczny Kennetha Hansena (14 krotny Mistrz Europy).

Faust w ścisłej czołówce

Niespodzianką jest dobra forma pierwszego Amerykanina w historii europejskiej rozgrywki. Tanner Faust startujący Fordem Fiesta wygrał amerykańską edycję RC zwaną Global Rallycross i cały czas jest w ścisłej czołówce na starym kontynencie. Faust ściga się także w drifcie, więc bardzo śliski tor w Słomczynie może mu przypaść do gustu.

W przerwach między wyścigami warto odwiedzić park maszyn. Jest on zlokalizowany tuż obok toru, dlatego kibice będą mogli w kilka minut dostać się do strefy serwisowej i zobaczyć pracę mechaników i porozmawiać z kierowcami. Oprócz strefy serwisowej kibice będą mieli masę dodatkowych atrakcji oczywiście związanych z motoryzacją.

Będzie można przyjrzeć się z bliska autom wyczynowym z różnych dyscyplin sportowych, oraz autom historycznym na specjalnych wystawach. Młodzież będzie mogła zapoznać się z "przedszkolem" rallycrossu czyli PP Junior Buggy. To właśnie tutaj swoje pierwsze sportowe kilometry zrobił Krzysztof Skorupski, obecnie faworyt zawodów MERC w klasie Super 1600.

Weekend pełen atrakcji

Miłośnicy wirtualnych wyścigów będą mogli spróbować jazdy na jedynym w Polsce symulatorze, który jest zbudowany na siłownikach symulujących zachowanie pojazdu podczas przyśpieszania, hamownia i w zakręcie. Szykuje się motoryzacyjny weekend pełen emocji i wielu atrakcji.

Harmonogram IX rundy Mistrzostw Europy Rallycross

Sobota, 10 września 2011
10:30 - Trening wolny
12:00 - Trening wolny
14:00 - Trening oficjalny
16:00 - Pierwsza kwalifikacja

Niedziela, 11 września 2011

08:30 - Rozgrzewka
10:00 - Druga kwalifikacja
12:00 - Trzecia kwalifikacja
14:30 - Prezentacja zawodników
15:00 - Finały

Oficjalna strona zawodów: www.merc.rallycross.pl

Źródło: A.Rzemieślnik

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

N-Gine DMP | Karpacz stolicą driftingu - program zawodów

Rajdu Australii | Kościuszko pierwszy w PWRC

Baja Poland | Hołowczyc: mam dość spore ambicje sportowe

Rajd Dolnośląski | Jednak Bouffier!

Więcej o: