Pierwsza wygrana zespołu rajdowego Moto.pl

Załoga wspierana przez Moto.pl wygrała klasę III i okazała się najszybszą ekipą w przednionapędowych samochodach podczas VI Rally Służewiec

Piotr Sielicki i Andrzej Filipek zasiadający w Citroenie Saxo VTS stanęli we wtorkowe popołudnie na starcie VI Rally Służewiec. Udany debiut w poprzedniej rundzie warszawskiego cyklu - zespół zajął wtedy drugie miejsce w klasie III i jedenaste w klasyfikacji generalnej - rozbudził apetyty na dobry wynik.

Na zorganizowanych na asfaltowej nawierzchni dwóch podwójnie przejeżdżanych próbach załoga z numerem 22 tym razem wygrała klasę III i zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując tylko pięciu załogom w mocnych Subaru Impreza WRX STI i jednej w BMW 325i. Równa i szybka jazda od początku miała swoje odzwierciedlenie w uzyskanych czasach. Wynik był nie lada zaskoczeniem także dla kierowcy i pilota.

Przyjechaliśmy na VI Rally Służewiec aby sprawdzić jak Citroen Saxo i my wypadniemy w rywalizacji z czasem oraz bardzo mocną stawką innych zawodników. Naszym celem było zebranie jak największej ilości doświadczenia i przejechania kolejnych wspólnych kilometrów. Po udanym debiucie myśleliśmy o kolejnym dobrym wyniku, ale mieliśmy świadomość, że większość zawodników dysponuje niemałym doświadczeniem i bardzo dobrze przygotowanymi autami. Czysta jazda pozwoliła nam jednak wygrać klasę i zając bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, z czego bardzo z Andrzejem się cieszymy - komentuje Piotr Sielicki.
Jazda na prawym fotelu w naszym nowym aucie była chyba równie ciekawa jak za jego kierownicą. Podczas pokonywania trasy na bieżąco z Piotrkiem analizujemy błędy, ale także duży potencjał samochodu, którego do końca jeszcze nie potrafiliśmy wykorzystać. Dwa udane starty pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. - stwierdził Andrzej Filipek.

ZOBACZ TAKŻE:

Rajdy.moto.pl - wejdź do świata motorsportu

Tomasz Kuchar o sezonie i Dolnośląskim - wywiad

Rajd Rzeszowski | Grzyb podsumowuje sukces Peugeota

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o: