Rajd Finlandii | Kościuszko z 10 punktami

Na 5. miejscu w PWRC Rajd Finlandii ukończyli Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak. Zwycięzcą w ich klasie został Paddon przed Nikarą (+40.2) i Flodinem (+1:07.7). Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak z rajdu Finlandii wywożą kolejnych 10 punktów awansując tym samym o 3. miejsca w klasyfikacji PWRC

Do jeszcze szybszej jazdy polską załogę startującą w Mistrzostwach Świata motywowali kibice z Polski. To między innymi dzięki ich dopingowi i flagom biało czerwonym załoga Lotos Dynamic Rally Team ukończyła 8. rundę Mistrzostw Świata i 4. zaliczaną do klasyfikacji PWRC na 5. miejscu w swojej klasie.

Tegoroczna konfiguracja Rajdu Finlandii nie ułatwiała nam zadania w walce o punkty.   Bardzo długi rajd, ponad 314 kilometrów oesowych rozegranych w większość w ciągu dwóch dni. Dobra, równa jazda zagwarantowała nam kolejnych 10 punktów w walce o tytuł mistrzowski. Na pewno sił do walki dodawali nam kibice z Polski i bardzo im za to dziękujemy - powiedział na mecie Rajdu Finlandii Michał Kościuszko.

W trakcie trzech dni Rajdu Finlandii zawodnicy pokonali 22 odcinki specjalne o łącznej długości 314,39 kilometrów oesowych.

Strategicznym partnerem zespołu Lotos Dynamic Rally Team jest spółka LOTOS Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka olejów silnikowych Lotos oraz marka Red Bull. Michał na arenie międzynarodowej promuje również swoje rodzinne miasto Kraków w ramach programu "Kraków - Miasto Mistrzów".

Neste Oil Rally Finland - klasyfikacja PWRC

1 H. PADDON 2:51:57.2 2 J. NIKARA +40.2 +40.2 3 P. FLODIN +27.5 +1:07.7 4 J. KETOMÄKI +5.5 +1:13.2 5 M. KOSCIUSZKO +59.4 +2:12.6 6 M. PAJUNEN +38.1 +2:50.7 (kara +10s) 7 V. GORBAN +10:18.1 +13:08.8 (kara +1 min) 8 A. KIKIRESHKO +8:57.0 +22:05.8 9 D. TAGIROV +28.4 +22:34.2