Rajd Finlandii | Kościuszko na chwilę przed startem

Dosłownie chwile dzielą załogę Lotos Dynamic Rally Team od startu w Neste Oil Rally Finland, 8. rundzie Mistrzostw Świata i 4. zaliczanej do klasyfikacji PWRC. Co mówi Michał Kościuszko na moment przed rozpoczęciem rywalizacji?

Dla polskiej załogi Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak to trzeci w tym roku start w walce o punkty w klasyfikacji PWRC. Dziś zawodnicy mają do przejechania 3 odcinki specjalne o łącznej długości prawie 40 km oesowych.

Finlandia będzie sprinterskim startem. Jest to bardzo długi rajd, ponad 314 kilometrów oesowych i ponad 1000 kilometrów dojazdówek, a niektóre odcinki oddalone są od siebie nawet o 200 km.  Zazwyczaj ścigamy się przez 3, a nawet 4 dni tym razem prawie cały rajd rozegrany zostanie w ciągu 2 dni. Trzeba będzie utrzymać koncentrację od rana do wieczora. Na odpoczynek nie będzie czasu, dlatego istotne jest przygotowanie do startu i dobra forma. Będziemy musieli podejść taktycznie do tego startu i dobrze wykorzystać nasze możliwości - powiedział przed startem do pierwszego odcinka specjalnego Michał Kościuszko.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Finlandii | Rusza perła w koronie WRC

Rajd Finlandii | Setny rajd 26-letniego Latvali

Klasyfikacja kierowców WRC

Więcej o: