Rajd Finlandii | Kościuszko będzie walczył o podium w PWRC

Jak w nowych realiach Rajdu Finlandii poradzi sobie Michał Kościuszko? Jeden z najszybszych zawodników w stawce PWRC ma szanse na to, aby powalczyć o podium. Krakowianin spodziewa  się jednak, iż  jego głowni konkurenci Patrik Flodin  i Hayden Padonn na pewno nie odpuszczą

W Rajdzie Portugalii załoga Lotos Dynamic Rally Team Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak zajęła 3. miejsce pod względem ilości wygranych odcinków specjalnych, a na Rajdzie Argentyny była 2 nawet pomimo korzystania z SupeRally. Również w klasyfikacji sprinterskiej Michał Kościuszko zajął odpowiednio 2. i 3. miejsce wśród wszystkich startujących zawodników w stawce PWRC.

Bardzo lubię się ścigać na jednych z najszybszych szutrów w kalendarzu rajdowym. Nie znam piątkowych odcinków, więc trudno przed zapoznaniem określić ich trudność, ale znając ukształtowanie tras w Finlandii to zakładam, że na pewno nie zawiodą oczekiwań kibiców. Jak zwykle zależy nam na jak najlepszym sportowym wyniku. Do tej pory byliśmy jedną z najszybszych załóg i mam nadzieję, że również w Finlandii pokażemy się z jak najlepszej strony. Spodziewam się, że zarówno Patrik Flodin, który ma bardzo duże doświadczenie w startach w PWRC jak i Hayden Padonn pomimo, że jest bardzo rozsądnym kierowcą nie odpuszczą - powiedział Michał Kościuszko zapytany o swoje szanse w PWRC na tegorocznym Rajdzie Finlandii.

Iwona Petryla

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Finlandii | Rusza perła w koronie WRC

Rajd Finlandii | Setny rajd 26-letniego Latvali

Klasyfikacja kierowców WRC

Więcej o: