Nowy odcinek autostrady

Od środy kierowcy mogą jeździć pierwszym na Śląsku odcinkiem autostrady A1 - z Sośnicy do Bełku

Licząca ponad 15 km trasa jest pierwszym z siedmiu budowanych w woj. śląskim odcinków autostrady A1. Koszt robót, prowadzonych od stycznia 2007 r., przekracza 213 mln euro. Większość środków na ten cel przekazała Unia Europejska.

Odcinek Sośnica-Bełk ma trzy pasy ruchu w każdym kierunku. W czasie prac budowlanych ważne było wykonanie zabezpieczeń chroniących drogę przed negatywnymi skutkami eksploatacji górniczej. Na trasie wykonano wiele wiaduktów i mostów, trzy węzły autostradowe w Knurowie, Dębieńsku i Bełku, a także Plac Poboru Opłat Gliwice i dwa miejsca obsługi podróżnych w Knurowie.

Połączenie autostrady A1 z autostradą A4 umożliwi częściowe uruchomienie węzła Sośnica w Gliwicach, którego budowa rozpoczęła się w lipcu 2008 r. Koszt tych robót - także realizowanych dzięki środkom z UE - to ponad 850 mln zł. W węźle Sośnica krzyżują się nie tylko obie autostrady, ale też droga krajowa nr 44.

mjl                                                                                                         Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Ken Block znów zrywa asfalt - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o: