Nowa opona Continental WinterContact TS 870 odpowiedzią na oczekiwania konsumentów

Nowa, zaawansowana technologicznie konstrukcja bieżnika i mieszanka gumowa opony WinterContact TS 870 zapewnią jeszcze większe bezpieczeństwo podczas jazdy. Opona zimowa Continental WinterContact TS 870 będzie dostępna w 2020 roku w 19 podstawowych rozmiarach dla aut kompaktowych i klasy średniej, a docelowo w 72 rozmiarach.

Firma technologiczna i producent opon klasy premium Continental wprowadza na rynek nową oponę zimową WinterContact™ TS 870, która charakteryzuje się nową mieszanką polimerową i zaawansowaną technologicznie konstrukcją bieżnika. Projektując oponę WinterContact™ TS 870, inżynierowie Continental mieli na celu stworzenie jeszcze lepszego produktu niż jej wielokrotnie nagradzana poprzedniczka, WinterContact™ TS 860. W wyniku tego powstała opona, która w bezpośrednim porównaniu skraca drogę hamowania na lodzie o 5% i zapewnia o 5% lepsze prowadzenie na śniegu. Nowa opona WinterContact™ TS 870 oferuje również lepszą przyczepność w warunkach zimowych oraz lepsze właściwości trakcyjne, zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Inżynierowie Continental poczynili znaczne postępy w zakresie właściwości środowiskowych opony, osiągając wzrost przebiegu opony aż o 7% oraz spadek oporów toczenia o 4% względem poprzedniego modelu.  

Nowa konstrukcja bieżnika dla lepszej przyczepności na śniegu i lodzie

Jeszcze bezpieczniejsze hamowanie na lodzie jest możliwe dzięki nowej konstrukcji bieżnika, który zawiera do 10% więcej bloków niż w oponie WinterContact™ TS 860. Krawędzie bloków i lamele w tych blokach działają podobnie do wycieraczki przedniej szyby auta, szybko usuwając błoto pośniegowe i zapewniając dobrą przyczepność na oblodzonych powierzchniach. Dzięki głębokim lamelom, ułożonym równolegle do ukośnych rowków, bieżnik opony ma dużą liczbę krawędzi, co umożliwia skuteczniejsze przenoszenie sił dynamicznych i podnosi przyczepność podczas jazdy na śniegu na wprost i w zakrętach. Kolejną zaletą tej konstrukcji są większe kieszenie na śnieg w bieżniku (tzw. lamele kieszeniowe), mające wpływ na jeszcze lepszą przyczepność. Nowy wzór bieżnika charakteryzuje się także specjalną budową środkowego rowka, który umożliwia jeszcze szybsze usuwanie wody podczas jazdy w deszczu, co znacznie ogranicza ryzyko aquaplaningu. Nowe lamele 3D są ustawione pod kątem, tak aby zagłębiając się w śnieg, poprawiały przyczepność do nawierzchni.Opona Continental WinterContact™ TS 870 oferuje lepszą przyczepność w warunkach zimowych oraz lepsze właściwości trakcyjne, zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.

Niski poziom hałasu i krótka droga hamowania

Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do skrócenia drogi hamowania, jest nowa mieszanka Cool Chili™. W jej skład wchodzą specjalnie dobrane żywice, zapewniające krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Wysoka elastyczność tej mieszanki polimerowej pozwala na zmniejszenie ścierania opony i zwiększa jej trwałość. Jednocześnie, nowa mieszanka Cool Chili™ redukuje opory toczenia. Na etykiecie UE nowa opona WinterContact™ TS 870 ma klasę „C” pod względem efektywności paliwowej i klasę „B” pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni, podczas gdy jej poziom hałasu, wynoszący zaledwie 70 dB, plasuje ją w najcichszej kategorii, reprezentowanej przez symbol pojedynczej fali dźwiękowej. Wysoka elastyczność mieszanki polimerowej Cool Chili™ pozwala na zmniejszenie ścierania opony, zwiększa jej trwałość i redukuje opory toczenia.

Odpowiedź na potrzeby kierowców w sezonie zimowym

Nowa opona Continental WinterContact™ TS 870 pojawi się w sprzedaży jesienią 2020 roku. W pierwszym etapie będzie produkowana w 19 rozmiarach, dla felg od 14 do 17 cali, przygotowanych do większości modeli samochodów miejskich, kompaktowych i klasy średniej, a docelowo w 72 rozmiarach. Najmniejszy rozmiar opony będzie pasował m.in. do Volkswagena up!, natomiast w klasie kompaktowej znajdą się opon.in.in. do VW Golfa, Citroena C4, a także BMW serii 1 i 3. Właśnie ten segment rynku aut osobowych od lat odznacza się największym popytem na opony zimowe w Europie Zachodniej i Środkowej. Tylko w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, w latach 2017 - 2019 sprzedaż opon zimowych w tych rozmiarach wyniosła łącznie od około 23 do 25 milionów sztuk. Podobnie, na wysokim poziomie kształtuje się popyt w Polsce, Czechach i na Słowacji, gdzie w ciągu ostatnich trzech lat sprzedano łącznie około 7 milionów opon zimowych w tych rozmiarach. Według ekspertów firmy Continental, to właśnie opony zimowe w trzech rozmiarach – 185/65 R15T, 195/65 R15T i 205/55 R16H – cieszą się największą popularnością w Europie Zachodniej i Środkowej. Opona Continental WinterContact™ TS 870 będzie dostępna w 2020 roku w 19 podstawowych rozmiarach dla aut kompaktowych i klasy średniej.

Większość kierowców zmienia opony w sezonie zimowym. Przy zakupie nowych opon kierowcy polegają na opiniach sprzedawców i wulkanizatorów oraz zwracają uwagę na wyniki testów opon w czasopismach motoryzacyjnych, aby jak najlepiej dobrać ogumienie do swoich potrzeb. To wyjaśnia, dlaczego opony zimowe Continental z serii WinterContact™ należą do najpopularniejszych produktów. Od momentu pojawienia się w sprzedaży w 2016 roku, opona WinterContact™ TS 860 – poprzedniczka nowego modelu WinterContact™ TS 870, uzyskała najwyższe rekomendacje w aż 36 z 37 testów, w których brała udział.