Bezpieczeństwo oraz najwyższe osiągi fundamentem współpracy Continental i Mercedes- Benz

Continental od lat słynie z pionierskich rozwiązań dla branży motoryzacyjnej oraz projektowania zaawansowanych technologicznie opon, stworzonych aby rozwijać wysokie prędkości, odpornych na duże obciążenia i jednocześnie zapewniających krótką drogę hamowania. Mercedes-Benz od zawsze wykorzystuje najlepsze, najbardziej innowacyjne technologie, stawia na maksymalne osiągi i jednocześnie dba o bezkompromisowe bezpieczeństwo. Nie dziwi zatem fakt, że wspólna droga tych dwóch niemieckich marek rozpoczęła się ponad 140 lat temu, a dzisiejsza współpraca owocuje kolejnymi emocjonującymi projektami.

Nowy sezon AMG Driving Academy z Continental

Doświadczenie Continental oraz Mercedes-Benz pokazuje, że bezpieczeństwo na drodze idzie
w parze z zaawansowanymi rozwiązaniami stosowanymi w samochodach i oponach oraz techniką jazdy. Dlatego firmy od lat wspólnie realizują akcje mające na celu podnoszenie świadomości i doskonalenie umiejętności kierowców. Najnowszym projektem marki Mercedes-AMG, którego partnerem jest Continental jest cykl szkoleń z zakresu bezpiecznej i sportowej jazdy – AMG Driving Academy. Podczas pełnych adrenaliny zajęć na torze, ponad 500 uczestników w kontrolowanych warunkach pozna niezwykłe możliwości samochodów sportowych i wyścigowych AMG, sprawdzi właściwości zaawansowanych technologicznie opon Continental z segmentu Ultra High Performance oraz przekona się, że dopiero na takim ogumieniu można w pełni wykorzystać potencjał maszyn o wysokich osiągach i dużej mocy. Tegoroczny cykl rusza 17 czerwca. Flota aut szkoleniowych obejmie modele Mercedes-AMG – począwszy od CLS 53 i AMG GT 4-drzwiowego Coupe przez odnowione C 63 i limuzynę E 63 S, aż po auto wyścigowe AMG GT R. Uczestnicy będą mieć do dyspozycji także nowego hot hatcha A 35 z napędem na obie osie 4MATIC i silnikiem turbo o mocy 306 KM! Wszystkie samochody zostaną wyposażone w opony Continental typu Ultra High Performance (UHP) przeznaczone do aut o dużej mocy. 

Michał Pawłowski www.collabstudio.pl

Sportowy charakter kształtowany od ponad 140 lat

Na przestrzeni lat, najcięższą próbą i realnym sprawdzianem właściwości opon Continental były jazdy po torach wyścigowych i trasach rajdów realizowane m.in. razem z marką Mercedes. Niezapomniane sukcesy osiągane na tym polu umocniły pozycję i zbudowały znakomity wizerunek opon Continental na całym świecie. Lista wspólnych osiągnięć Continental i Mercedes-Benz jest niezwykle długa.

Obejmuje m.in. zwycięstwo pierwszego Mercedesa zbudowanego w fabryce Daimlera w wyścigu Nice-Salon-Nice w 1901 roku, zwycięstwa aut Mercedes Simplex w wyścigu Nicea – La Turbie w latach 1902 –1903, zwycięstwo w wyścigu o Grand Prix Francji w Lyonie w 1914 roku czy pobicie światowego rekordu prędkości (432 km/h) w 1938 roku. Na początku 1960 roku Continental dostarczył zimowe opony M+S dla zespołu Mercedes-Benz, który zwyciężył Rajd Monte Carlo. Całe podium zajęli wówczas kierowcy Mercedesów 220 SE. Chociaż motorsport nie był głównym kierunkiem rozwoju Continental, ogumienie niemieckiego producenta nadal było używane podczas rekordowych przejazdów. Nie dziwi zatem fakt, że w 2010 roku to właśnie opona Continental – ContiSportContact 5 P – przeznaczona do samochodów sportowych i supersportowych, została oficjalnie zatwierdzona przez firmę Mercedes-Benz dla modelu SLS AMG, a w 2013 roku także do Mercedesów klasy A i C AMG. W sumie opony Continental otrzymały ponad 200 homologacji do samochodów z niemieckiej stajni, w tym 32 homologacje do sportowych modeli AMG.

Michał Pawłowski www.collabstudio.pl

Najwyższe osiągi nie są dziełem przypadku

Obecnie marka Continental jest jedną z najczęściej wybieranych przez producentów samochodów w Europie – niemal co trzecie auto wytwarzane na starym kontynencie opuszcza fabrykę na oponach Continental. Kluczem do sukcesu jest prowadzenie intensywnych badań oraz ścisła współpraca z producentami najlepszych i najbardziej prestiżowych samochodów, w tym Mercedes-AMG. Continental opracowując opony najwyższej jakości, musi dostosowywać ich konstrukcje, mieszanki czy wzory bieżników do specyficznych, ściśle określonych wymagań aut. Przykładem opony zaprojektowanej z myślą o samochodach sportowych i wyczynowych jest SportContact™ 6. Model Continental zapewnia najwyższe osiągi przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa zarówno na torze, jak i na zwykłych drogach. Ta sportowa opona typu UHP pozwala rozwijać wysokie prędkości, jest odporna na duże przeciążenia i jednocześnie zapewnia krótką drogę hamowania. Wyniki licznych niezależnych testów opon potwierdzają, że na SportContact™ 6 można w pełni wykorzystać potencjał pojazdów z silnikami o wysokiej mocy. W tym roku model w rozmiarze 245/30 R 20 Y zajął pierwsze miejsce w teście opublikowanym przez niemiecki magazyn Sport Auto (numer 4/19). Co więcej, SportContact™ 6 ma na koncie trzy zwycięstwa w testach opon realizowanych w latach 2016-2018 przez niemiecki magazyn AutoBild Sportscars.

Continental od lat współpracuje z liderami branży automotive. Dzięki połączeniu sił, wymianie
wiedzy oraz doświadczeń, firma wspólnie z partnerami, tworzy innowacyjne rozwiązania,
które przesuwają granice osiągów i technologii w motoryzacji.