Salon Genewa 2015 | Volkswagen Caddy Maxi | Wersja długa

Niespełna miesiąc po światowej premierze nowego Caddy w Poznaniu, Volkswagen zaprezentował jego odmianę Maxi podczas targów w Genewie

Volkswagen rozpoczyna budowę nowej fabryki w Polsce

Wariant Maxi oznacza rozstaw osi wydłużony o 32 cm. Osobowy VW Caddy w tym wydaniu z dwoma rzędami siedzeń w przestrzeni pasażerskiej dysponuje bagażnikiem o pojemności 530 litrów. Oparcie kanapy w trzecim rzędzie można składać, podobnie jak oparcia foteli w drugim rzędzie.

VW Caddy - ogłoszenia używanych

W razie potrzeby oba tylne rzędy siedzeń można zdemontować. Przy wyjętym tylko trzecim rzędzie siedzeń pojemność bagażnika wzrasta do 1 350 litrów, demontaż drugiego rzędu foteli zwiększa przestrzeń ładunkową do 3 700 litrów - to o 848 litrów więcej niż w krótszym modelu. Ładowność Caddy Maxi Furgon z kierowcą wynosi 1 005 kg.

Samochód może być napędzany jednym z pięciu silników. Bazę trzech odmian wysokoprężnych TDI stanowi czterocylindrowa jednostka o pojemności dwóch litrów o mocy od 102 KM do 150 KM. Wśród benzyniaków znajdziemy 102-konny, trzycylindrowy silnik 1.0 TSI oraz 1.4 TSI o mocy 125 KM.

Volkswagen Caddy Maxi trafi do sprzedaży razem ze standardową wersją modelu. Nastąpi to w trzecim kwartale br. Na rynku niemieckim auto będzie kosztować od 18 590 euro netto. Do tej pory odmiana Maxi stanowi prawie jedną trzecią sprzedanych egzemplarzy Caddy.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen Caddy | Furgonetka z polskiej fabryki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.