Motocykl z wideorejestratorem na S7

Już nie tylko w Warszawie, ale również w Radomiu i na trasie S7 pracują nieoznakowane policyjne motocykle w wideorejestratorem

Obecnie kiedy pogoda na to pozwala Policjanci coraz częściej korzystają z nieoznakowanych motocykli BMW K1200 GT wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do pomiaru prędkości i do filmowania. Kierujący, widząc w swoim lusterku pojedyncze światło motocykla może się teraz spodziewać również Policji.

Opóźnienia w budowie dróg na Euro Trasa ekspresowa S8Trasa ekspresowa S8 Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

Motocykl z wideorejestratorem jest wykorzystywany w poskromieniu ułańskiej fantazji motocyklistów, ale i nie tylko. Policjanci na nowych BMW zatrzymują też samochody, które przekraczają dozwoloną prędkość. Osiągi nowego sprzętu policyjnego budzą respekt: moc 155 KM, maksymalna prędkość 249 km/h, przyspieszenie do 100 km/h w niecałe 5 s. Policjanci w Radomiu wybrali mało rzucający się w oczy kolor motocykla: piaskowo-oliwkowy.

Polska wciąż należy do najniebezpieczniejszych krajów pod względem ilości ofiar śmiertelnych na drogach. W każdych 100 wypadkach ginie w Polsce 9 osób. W krajach Europy Zachodniej około 2-3. Eksperci tłumacząc tę różnicę wskazują na stan dróg. W Europie Zachodniej dzięki rozwiniętej sieci autostrad, dominacji w wielu miastach jezdni z ruchem jednokierunkowym oraz bezkolizyjnym skrzyżowaniom (ronda, wiadukty, "ślimaki") podstawowym typem wypadku jest tzw. najechanie na pojazd znajdujący się przed kierującym. Natomiast w Polsce dominują wypadki niebezpieczne dla życia i zdrowia kierowcy i pasażerów - zderzenia czołowe oraz uderzenia w bok pojazdu.

Szczepan Mroczek, źródło: KGP

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Fabia i Octavia w nowych, rodzinnych wersjach

Dlaczego Polacy nie lubią Skody?

Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o: