Które zimówki najdłużej pojadą?

Według niemieckiego TÜV SÜD Automotive oponą, która najdłużej zachowuje swoje właściwości jest w tym sezonie Michelin Alpin A4. Z Goodyearem i Continentalem wygrała o włos

Jak wynika z badań, zimowa opona Michelin generuje najmniejsze opory toczenia. Przekłada się to na mniejsze zużycie paliwa oraz większą o 35 proc. trwałość. Na lodzie, w śniegu i deszczu opona pozwala ponadto na sprawniejsze o 10 proc. ruszanie i krótsze o 5 proc. hamowanie w porównaniu do opony poprzedniej generacji.

Różnice na podium są minimalne. Niewiele gorsza w testach TÜV SÜD Automotive okazała się opona Goodyear Ultragrip 7+ i Continental Wintercontact TS830. Stawkę zamykają Dunlop SP Winter Sport 3D i Bridgestone Blizzak LM30.

fot. TUV SUD Automotive

TÜV do testów użył opon 205/55 R 16 z indeksem prędkości H kupionych na otwartym rynku. Badanie przeprowadzono zgodnie certyfikatami ISO i normami przyjętymi przez komisję europejską. W trakcie testu wszystkie opony poddawane są takim samy próbom, w jednakowym czasie. Na specjalnym kole koła są rozpędzane do 80 km/h, przy obciążeniu równym 80 proc. maksymalnego. Najlepszy wynik to 100 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe logo Skody? - ZOBACZ TUTAJ

Jak odpowiedzieć na nagły atak zimy - TUTAJ

Samochody: BMW 120d - ogłoszenia

https://moto.pl/MotoPL/1,101085,8742348,Jak_odpowiedziec_na_nagly_atak_zimy_.html

Więcej o: