Zapłacimy więcej za OC i AC

Koniec eldorado dla kierowców. Towarzystwa ubezpieczeniowe już zaczęły podnosić ceny OC i AC. - A będzie jeszcze drożej - ostrzegają ubezpieczyciele

Nadciąga koniec tanich polis komunikacyjnych. Do tej pory polscy kierowcy płacili za obowiązkowe OC dwa razy mniej niż czescy i słowaccy. Z kolei w Austrii polisy były droższe trzykrotnie, a w Luksemburgu nawet czterokrotnie. Złote czasu się kończą.

Zaplanowana przez rząd podwyżka VAT mocno uderzy ubezpieczycieli po kieszeni. Podniesienie podatku podbije bowiem ceny napraw samochodów w warsztatach, a co z tym idzie towarzystwa będą musiały wypłacić wyższe odszkodowania. Same nie są w stanie udźwignąć takiego ciężaru. I przerzucą go na klientów.

[...] Uderzy to równo we wszystkich kierowców, bez względu na to, czy ktoś jeździ bezpiecznie, czy ma kilka stłuczek w roku. - Dodatkowe obciążenie kosztami zakładów ubezpieczeń musi wpłynąć na ceny polis - mówi Grzegorz Kulik, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych w Generali.

Do tego dochodzi rosnąca od dwóch lat wartość wypłacanych odszkodowań. Na początku roku ubezpieczycieli pogrążyła sroga zima, a potem letnie powodzie. - To przełoży się na ruch cen w górę - przyznaje Adam Horosz, prezes Link4.

Cały artykuł znajdziecie tutaj .

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody coraz tańsze, ale... - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Golf - ogłoszenia

Więcej o: