Trudniej o papiery instruktora

Myślisz, by zostać instruktorem jazdy? Spiesz się. Ministerstwo pracuje nad nowymi zasadami. Krótkie szkolenia przejdą do historii. I dobrze

Trwają prace nad zmianą zasad zdobywania uprawnień instruktora techniki jazdy. Niebawem wprowadzone zostaną zmiany legislacyjne, które zmuszą zainteresowanych prestiżowym uprawnieniem do odbycia długiego i zdecydowanie droższego niż obecnie kursu. Będzie więcej teorii ale przede wszystkim praktyki. Osoby, które będą szkolić innych będą musiały posiąść wiedzę z zakresu metodyki i psychologii. Przynajmniej podstawy.

Z nadejściem nowej ustawy o kierujących w życie wejdą m.in. obowiązkowe kursy z ryzyka w ruchu drogowym, które będą mogli prowadzić instruktorzy techniki jazdy kat. A i B. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie jeszcze nie wiadomo. Pewne jest, że zapisując się na kurs teraz, chętnych obowiązywać będą obecne przepisy.

Krótki ale intensywny kurs organizuje m.in. Szkoła Instruktorów ( www.szkolainstruktorow.pl ) oraz ODTJ Rajder w Toruniu (termin kursu to 26 do 29 sierpnia 2010 roku). W ramach kursu przewidziano m.in. zajęcia teoretyczne, skrypt dla instruktorów techniki jazdy pozwalający przygotować się do egzaminu teoretycznego oraz ćwiczenia praktyczne identyczne jak te wykonywane na egzaminie państwowym.

Najbliższy, państwowy egzamin, na dotychczasowych zasadach został zaplanowany na II połowę września. Warto podkreślić, że po raz pierwszy  w Polsce odbędzie się egzamin również kat. A.

ZOBACZ TAKŻE:

Veyron najszybszym autem świata. Znowu! - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Bugatti - ogłoszenia

Więcej o: