Toyota zwiększa sprzedaż w USA o 40 proc.

Mało osób zdaje sobie sprawę, jak silnie jesteśmy uzależnieni od amerykańskiego rynku. Lekki kaszel w USA może odbić się u nas ciężkim zapaleniem płuc. Dlatego warto wiedzieć, na czym stoimy. Przedstawiamy wyniki sprzedaży za marzec 2010

Tym razem dobre informacje. Marzec tego roku w USA okazał się pozytywny dla prawie wszystkich koncernów. Zaledwie kilka marek odnotowało gorsze wyniki niż w marcu ubiegłego roku. Nawet Toyota , która do teraz boryka się z niekończącymi się procesami za sprawę blokujących się pedałów gazu, odnotowała rekordowy dla siebie wzrost sprzedaży. Marzec tego roku był o 40,55 proc. lepszy od tego samego okresu zeszłego roku.

Dobre wyniki odnotowały również inni poważni gracze na tym rynku. Ford sprzedał prawie 160 000 samochodów, co oznacza 45-procentowy wzrost względem marca 2009. Równie dobry wynik odnotował Chevrolet (41% w górę) oraz Honda (22% w górę).

Ciekawostką jest fakt, że przedstawiciel trendu ekologicznego, którym jest niemiecki Smart , zmniejszył swoją sprzedaż o połowę. Amerykanie w marcu kupili zaledwie 677 egzemplarzy małego mieszczucha.

Wyniki sprzedaży (marzec 2010) za autoblog.com

ZOBACZ TAKŻE:

Sprawdź przejezdność dróg przed podróżą - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Dodge - ogłoszenia

Więcej o: