Sprowadzamy więcej używanych

Jak donosi Instytut Samar, w lutym do Polski sprowadzono 53 008 używanych aut. To o 18,7 % więcej niż w styczniu i aż o 27,7 % w lutym 2009 roku

Ożywienie na rynku w tym aspekcie zawdzięczamy w dużej mierze mocnemu złotemu. Jednak zdaniem analityków z Samaru, polski rynek nie jest obecnie w stanie wchłonąć większej liczby sprowadzanych aut. Z porównania danych Ministerstwa Finansów o importu używanych samochodów z danymi o rejestracjach pojazdów wynika, że chociaż do Polski trafiło w lutym ponad 53 tys. takich aut, to zarejestrowano ich tylko nieco ponad 46 tys. Jak przekonuje Samar, różnica wynika z opóźnienia sprzedaży zalegających w komisach pojazdów.

Jeśli chodzi o strukturę wiekową sprowadzanych w lutym samochodów, polepszyła się ona w stosunku do stycznia, ale pogorszyła względem analogicznego okresu roku 2009. Z raportu wynika, że w ubiegłym miesiącu odsetek aut w wieku do 4 lat wyniósł 10,6 % (spadek o 0,7 punktów procentowych w porównaniu do roku 2009), a najstarszych - powyżej 10 lat wzrósł z 42,3 % w lutym 2009 do 44,1 % w lutym 2010.

Jeśli chodzi o popularność konkretnych marek samochodów, roszady zaszły jedynie w środku stawki. Peugeot znalazł się na 7 miejscu (awans o dwie pozycje), BMW spadło o 2 miejsca (na 8.), a Toyota i Mercedes o jedno (odpowiednio na 9. i 10. pozycję). W pierwszej trójce znalazły się Volkswagen , Opel i Renault . Miejsca od czwartego do szóstego należą do Forda , Audi i Seata .

ZOBACZ TAKŻE:

Skarb nie kupi aut, tylko je wynajmie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Fiesta - ogłoszenia

Więcej o: