Opel: To początek nowej ery

Nie będzie zwolnień w fabryce Opla w Gliwicach, a w połowie roku zakład może wznowić produkcję aut na trzecią zmianę - przewiduje ogłoszona we wtorek strategia rozwoju Opla przez General Motors

- To początek nowej ery dla Opla - zapowiedział we wtorek dyrektor generalny firmy Nick Reilly, prezentując przygotowany przez General Motors plan restrukturyzacji Opla i jego brytyjskiej siostrzanej spółki Vauxhall. Na ten plan pracownicy fabryk Opla czekali od listopada zeszłego roku, kiedy GM zrezygnował ze sprzedaży swoich europejskich fabryk konsorcjum austriacko-kanadyjskiej firmy Magna i rosyjskiego banku Sbierbank.

GM już zapowiadał, że będzie musiał zwolnić 8,3 tys. pracowników Opla. Z niepokojem na decyzje o swojej przyszłości oczekiwali pracownicy fabryki tej firmy w Gliwicach, gdzie na przełomie 2008 i 2009 r. pracę straciło już ok. 500 osób. Wczoraj w Gliwicach mogli odetchnąć z ulgą. Reilly zapowiedział, że w polskiej fabryce Opla nie będzie już zwolnień, a od połowy br. może być wznowiona produkcja na trzecią zmianę, zawieszona pod koniec 2008 r. Gliwice skupią się na produkcji nowej wersji Opla Astra w odmianach hatchback (trzy- i czterodrzwiowy), a także będą jedyną fabryką Opla w Europie produkującą nową Astrę w odmianie sedan.

Cały artykuł Andrzeja Kublika możecie znaleźć tutaj .

ZOBACZ TAKŻE:

Saab zacznie przynosić zysk w 2012 roku - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Opel - ogłoszenia

Więcej o: