Yeti startuje od 62 900 zł

Tak jak pisaliśmy już dwa miesiące temu, ceny Skody Yeti zaczynają się od prawie 63 tys. zł. Poniżej szczegółowy cennik wszystkich wersji silnikowych, opis wersji wyposażenia i obszerna galeria

Droga Yeti od konceptu do linii produkcyjnej była długa i wyboista. Ale jak na crossovera przystało, z takimi przeszkodami auto poradziło sobie bez większych problemów. Pierwszy prototyp o nazwie Yeti pokazano w 2005 roku, modyfikując go i pokazując ponownie rok później jako "fun-car" z miękkim dachem w tylnej części nadwozia. Ostatecznie zwyciężyła klasyczna koncepcja z nadwoziem kombi , ale Ci, którym auto przypadło do gustu, musieli czekać aż trzy lata na rozpoczęcie produkcji seryjnej. 

Wymiary zewnętrzne plasują auto pomiędzy małymi małymi crossoverami typu Kia Soul , a kompaktowymi reprezentowanymi m.in. przez VW Tiguana . Podobnie zastosowane silniki sugerują, że Skoda po raz kolejny zamierza zagospodarować lukę rynkową. 

Wersja Yeti będzie posiadać między innymi elektrycznie sterowane szyby przednie i lusterka boczne, 16-calowe stalowe obręcze kół, reflektory przeciwmgielne, VarioFlex, poduszki powietrzne czołowe i boczne z przodu.

Wersja Active dodatkowo będzie wyposażona w półautomatyczną klimatyzację Climatic, komputer pokładowy, tryb off-road dla napędu 4x4 .

Z kolei wersja Ambition dodatkowo będzie posiadać np. radioodtwarzacz Swing, wielofunkcyjną skórzaną kierownicę z pakietem skórzanym, elektrycznie sterowane szyby tylne, 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, kurtyny powietrzne i poduszkę chroniącą kolana kierowcy, czujniki parkowania z tyłu, wyświetlacz maxi-dot, chłodzony podłokietnik Jumbo Box.

Wersja Experience to między innymi bi-ksenonowe reflektory, automatyczna klimatyzacja Climatronic czy system HHC wspomagający ruszanie pod górę.

Ceny :

Marcin Lewandowski

Land Cruiser T2

Sportbackze znaczkiem Skody? ZOBACZ WIĘCEJ

Poradnik: samochodem po Europie - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Samochody: Skoda Octavia 4x4 - ogłoszenia

Więcej o: