Import używanych rośnie

Po załamaniu się w styczniu i lutym tego roku, z miesiąca na miesiąc rośnie import samochodów z drugiej ręki, osiągając w czerwcu poziom ponad 64 tys. sztuk

W stosunku do zeszłorocznego wyniku to wciąż daleko. W szóstym miesiącu 2008 roku sprowadzono ponad 105 tys. aut, a cały rok zamknął się liczbą ponad 1,1 mln samochodów. Tegoroczne półrocze to 322 tys. używanych samochodów przywiezionych do Polski.

Niestety struktura wiekowa pozostaje niemal niezmienna od kilku lat. Przeważają samochody w wieku powyżej 10 lat (44,7%), za nimi auta w wieku 5-10 lat (44,3%), na samym końcu w statystykach są najmłodsze do 4 lat (11%).

Wśród najpopularniejszych marek znajdziemy Volkswageny , Ople , Renault , Fordy , Audi . Przeważają auta niemieckie i francuskie . Pierwsza marka japońska to Toyota zajmująca dopiero 10. miejsce w rankingu. Wśród pierwszych piętnastu najpopularniejszych marek brak jest Skody , czy " koreańczyków ", są za to niemal wszystkie europejskie marki premium , włącznie z Volvo (15. miejsce).

Marcin Lewandowski źródło: Samar

Znowu ściągamy auta - ZOBACZ TUTAJ

Volkswagen Golf TSI - TEST WIDEO

Poradnik: Samochodem po Europie

Samochody: Volkswagen Golf Variant TDI - ogłoszenia

Więcej o: