Wakacje w hotelu na kółkach

Kiedy miejsca w pensjonatach naszego ulubionego kurortu są już zajęte, lub jesteśmy znudzeni tym samym od lat sposobem spędzania wakacji, warto pomyśleć o wynajęciu kampera.

Kamper to nic innego jak wygodny dom na kółkach , który zapewnia luksusowy wypoczynek gdziekolwiek się znajdziemy. Rozwiązuje podstawowe problemy wakacyjnych podróży - dojazd i zakwaterowanie.

Zdaniem kamperowców, największym atutem podróżowania kamperem jest wolność . To sposób zwiedzania, który daje pełną swobodę wyboru trasy podróży, pozwala na spanie kiedykolwiek jest się zmęczonym, także w niedostępnych w inny sposób miejscach, takich jak: obrzeża lasu, odosobnione nadmorskie plaże czy centrum pięknego miasta. Nowoczesne kampery zapewniają luksus, który przechodzi najśmielsze oczekiwania. Mają miejsca do spania oraz miejsca siedzące do podróży, posiłków i wypoczynku. Są wyposażone w łazienkę z prysznicem, toaletę chemiczną, kuchnię z lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką.

W kamperze, dzięki bojlerowi, jest ciepła woda, więc gorący prysznic czy mycie naczyń nie nastręczają żadnych problemów. Podczas podróży nie jesteśmy ograniczeni zmienną pogodą, gdyż kamper posiada zarówno klimatyzację, jak i ogrzewanie. Do pojemnego garażu możemy spakować rowery, skuter, deski surfingowe, wózek dla dziecka i wiele innych rzeczy, których nie przetransportujemy samochodem osobowym, czy samolotem. Oprócz sprzętu, w samochodzie kempingowym zmieści się cała rodzina - w zależności od rodzaju dostępne są samochody, które pomieszczą od 2 do 7 osób. Warto przypomnieć, że do prowadzenia kampera wystarczy prawo jazdy kategorii B .

Rynek karawaningowy będzie się dynamicznie rozwijał. Polacy coraz częściej uciekają od zatłoczonych, bezdusznych hoteli i wybierają bliższy kontakt z naturą i aktywny sposobu spędzania czasu" - mówi Paweł Grossy, szef sprzedaży w firmie Bońkowscy Caravaning - Trzeba jednak pamiętać, że rezerwacji należy dokonać jak najszybciej. Mimo, że dysponujemy flotą 15 samochodów, grafik na sierpień jest już całkowicie zapełniony.

Warto więc pomyśleć o wakacjach po sezonie, kiedy drogi i uczęszczane turystycznie miejsca nie są tak bardzo zatłoczone. Można wtedy udać się na południe Europy, gdzie jesienią jest wciąż bardzo ciepło.

Źródło: Samar

Więcej o: