China Automobile się nie poddaje

Po niekorzystnym wyroku sądu w Monachium, który zakazał na terenie Niemiec sprzedaży chińskiego pojazdu Shuanghuan CEO, generalny importer nie rezygnuje ze swoich planów, stawiając na nowe modele szykowane do premiery handlowej. Jest wśród nich terenówka Jonway UFO.

Firmie China Automobile Deutschland , która występuje w roli generalnego dystrybutora aut Shuanghuan CEO na terenie Niemiec, bardzo trudno jest pogodzić się z ostatnią decyzją sądu w Monachium , który nieprawomocnym wyrokiem uznał, że chiński model zbyt przypomina BMW X5 pierwszej generacji, co stanowi naruszenie intelektualnych praw własności.

Szefowie firmy China Automobile Deutschland wskazują m.in. na fakt, że sędziowie podejmując swoją decyzję nie obejrzeli nawet obu samochodów ustawionych jeden obok drugiego . Pojazdy mają inne wymiary, CEO jest większy niż X5 . Decyzja w Monachium zapadła jedynie na podstawie analizy nieaktualnych zdjęć .

Dyrektor China Automobile Deutschland powiedział, że firma chce odwoływać się od decyzji niemieckiego sądu, w ostateczności nawet do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Shuanghuan CEO dostępny jest na rynku niemieckim od tego roku, oferowany w wersji podstawowej za 26 000 EUR. Samochód można kupić również we Włoszech oraz we Francji , gdzie w sporze z BMW zapadła decyzja sądowa na korzyść lokalnych importerów.

China Automobile Deutschland szykuje się tymczasem do premiery kolejnych modeli. Na pierwszy ogień idzie terenowy Jonway UFO . Dobiega również końca proces homologacyjny dla siedmiomiejscowego GX6 , który ujrzał światło dzienne podczas wystawy branżowej AMI w Lipsku .

Natomiast na najbliższym salonie motoryzacyjnym w Paryżu nastąpi osłona małego auta chińskiej produkcji, który pojawi się w salonach dealerskich oferowany za około 7 000 EUR.

Samar

Więcej o: