Lux-karawaning marki Concorde

U jednego z warszawskich dealerów Audi można obejrzeć 9-cio metrowy karawaning na podwoziu MAN TGL i ewentualnie go kupić jeśli ktoś ma akurat na koncie wolne 700 000 zł.

Dokładnie 185 000 euro kosztuje podstawowa wersja Concorda 890F, jednak gdyby ktoś był zainteresowany, to może wybrać topową wersję za jedyne 225 000 euro. Jednak nie jest ważne ile kosztuje ale co otrzymujemy w zamian!

Trochę techniki

Wymiary? 9 m długości (topowa wersja ma 11 m), 2,49 szerokości i 3,48 wysokości. Silnik czterocylindrowy 4.6 l. (206KM) lub sześciocylindrowy 6.9 l. (240KM) w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów o odpowiednio sześciu i dwunastu biegach.

Liczy się wnętrze

W standardzie pełna elektryka, pneumatyczne zawieszenie, bi-xenony, kamera do parkowania no i oczywiście tempomat. A jak już gdzieś dojedziemy, to można by coś zjeść. Część kuchenna obejmuje kuchenkę gazową, zlewozmywak, pełno wymiarową lodówkę, zamrażarkę, piekarnik, ekspres do kawy i barek.

Po posiłku .można by się odświeżyć. Łazienka składa się z kabiny prysznicowej, toalety i umywalki z lusterkiem. Zbiorniki na czystą i zużytą wodę mają pojemność po 350 litrów.

Kiedy jesteśmy już czyści, pora na relaks. W tym pomoże nam telewizor LCD.

Po tak męczącym dniu pora na drzemkę. Pomoże nam w tym łóżko, umieszczone w tylnej części, o wymiarach 2x1.55 m a nad przednimi fotelami kolejne (1.98x1.36 m). Ciepłą atmosferę w nocy pomoże utrzymać wewnętrzny system ogrzewania a w dzień systemy automatycznej klimatyzacji dla każdej części oddzielnie.

W razie potrzeby mamy do dyspozycji również dwa alternatory o mocach 240 i 1 260 Wat.

W sumie

Jak na mieszkanko to koszt jest spory, bo wychodzi ponad 8 000 euro za metr kwadratowy. Ale Concorde 890F jest luksusowym samochodem i jednocześnie mieszkankiem (tymczasowym, ale zawsze) a na dodatek w pełni wyposażonym! Czego chcieć więcej?

...większych zarobków.

Więcej o: