Nieoznakowane radiowozy? Sprawdź, gdzie jeżdżą

Policjant czający się z radarem zza krzaków to już historia? W województwie wielkopolskim tak. Policjanci z Poznania nie mają tajemnic przed kierowcami. Codziennie na ich stronie internetowej pojawia się informacja, gdzie będą kontrolować ruch. Tłumaczą, że nie zależy im na mandatach

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu jest chyba jedyną jednostką w kraju, która na swoich stronach internetowych zamieszcza informacje, gdzie aktualnie znajdują się jej radiowozy z wideorejestratorami.

Trzeba przyznać, że takie działanie jest dosyć nietypowe, zwłaszcza w zestawieniu z utartym już wizerunkiem policjanta czatującego z "suszarką" w krzakach, który czyha na pieniądze kierowców. Sami zainteresowani mówią, że zależy im na bezpieczeństwie, a nie pieniądzach z mandatów. Dlatego nie ukrywają, gdzie danego dnia będą patrolować drogi.

Ruch drogowy nie jest "instytucją" niejawną, która musi się ukrywać i jak to inni nam zarzucają "polować" na kierowców. Zależy mi głównie na bezpieczeństwie na drogach. Wychodzę z założenia, że kierowca, który wejdzie na naszą stronę internetową i sprawdzi, w których miejscach może spodziewać się kontroli ruchu drogowego, będzie jechał ostrożniej i zachowywał się zgodnie z literą prawa - tłumaczy podinsp. Zbigniew Rogala, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wielkopolscy policjanci mają do dyspozycji cztery nieoznakowane pojazdy wyposażone, w wideorejestratory m. in. Skodę Suberb i VW Passata oraz dwanaście oznakowanych Alf Romeo. Wszystkie te pojazdy kierowcy mogą spotkać zarówno na drogach gminnych, miejskich jak i autostradzie.

Jak sprawdzić?

Żeby dowiedzieć się, gdzie policjanci z Poznania będą pełnić służbę samochodami wyposażonymi w kamery wystarczy wejść na adres KWP Poznań www.wielkopolska.policja.gov.pl zjechać mniej więcej do połowy strony i kliknąć w baner po lewej stronie z napisem "WIDEOREJESTRATORY". Po wykonaniu tych czynności pojawi się informacja o planach mundurowych na następny dzień.

Źródło: policyjni.pl

Nowy taryfikator mandatów

Jak zachować się podczas kontroli?

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o: