Rajdowa Skoda gotowa na Meksyk

Im bliżej pierwszego weekendu marca, tym bardziej rośnie napięcie wśród fanów rajdów serii WRC. Podczas Rajdu Meksyku zadebiutuje nowo stworzona drużyna Red Bull Škoda Team z Mistrzem IRC Juho Hänninenem na czele

Duet Hänninen/Markkula w Meksyku pojawi się po raz pierwszy. Ten rajd jest jednym z największych wyzwań w całej serii S-WRC. S-WRC to nowa, specjalna kategoria Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) dla kierowców prowadzących pojazdy Super 2000. Juho Hänninen i Mikko Markkula, jeżdżący Škodą Fabia S2000, będą musieli się zmierzyć z silną międzynarodową konkurencją.

Nasza obecność w S-WRC to ogromne wyzwanie dla całego teamu. Konkurencja jest niezwykle silna, ale myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Czas pokaże, gdzie jest nasze miejsce wśród pozostałych startujących załóg. - zapowiada Juho Hänninen.

Kierowcy będą rywalizować na 22 odcinkach o łącznej długości 365 km. Wiodący przez okolice miasta Leon żwirowy rajd jest trudny, głównie ze względu na to, że poszczególne odcinki rozgrywane są na dużych wysokościach i przy wysokich temperaturach - rajd jest zatem testem wytrzymałościowym zarówno dla samochodów, jak i kierowców. Jego większa część zostanie rozegrana w Sierra de Lobos i Sierra de Guanajuato, gdzie rozpościerają się piękne widoki na górskie szczyty i rozległe, otwarte doliny.

Podczas Rajdu Jordanii, który będzie kolejną, po Rajdzie Meksyku, eliminacją S-WRC, drużynę Red Bull Škoda reprezentować będą Hermann Gassner jr. i Katharina Wüstenhagen. Już w kolejnych eliminacjach, obejmujących m.in. rajdy Sardynii, Grecji, Finlandii, Niemiec, Francji, czy Hiszpanii, zobaczymy obu kierowców jeżdżących w barwach czeskiej marki.

ZOBACZ TAKŻE:

Kajto najszybszy na Lotosie

Rajd Lotos w obiektywach naszych reporterów | Galeria

Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o: