Klasyki wrócą na tory wyścigowe

Czasy, gdy na torach wyścigowych rządziły BMW 3.0 CSL i Alfy GTV6 dawno minęły. Za sprawą entuzjastów z Motor Racing Legends silniki kultowych aut znów zaryczą na europejskich torach wyścigowych

Nowy serial wyścigowy otrzyma nazwę JD Classics Challenge. Na linii startu będzie można zobaczyć auta, które 30 i 40 lat temu rywalizowały w brytyjskich i europejskich mistrzostwach samochodów turystycznych. Wspomniane BMW 3.0 CSL i Alfa GTV6, Ford Sierra XR4i czy Jaguar XJ-12C to tylko niektóre z nich.

Wierzymy, że dużo oryginalnych, sportowych aut z tamtej epoki wciąż gdzieś wegetuje, kurząc się w garażach. Nie mają okazji zaprezentować się szerszej publiczności, gdyż nie ma odpowiedniej dla nich klasy wyścigowej. Chcemy to zmienić. Zamierzamy też zaprosić do udziału właścicieli z amerykańskich serii, rozgrywanych w latach 70-tych i 80-tych - wyjaśnia Duncan Wiltshire z Motor Racing Legends.

Pierwsza odsłona nowego cyklu odbędzie się 29 kwietnia przyszłego roku. Wyścig będzie częścią wielkiego święta miłośników klasycznych aut - Donington Historic Festival.

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar XJ 5.0 V8 Portfolio | Za kierownicą

Dwa pokolenia Quattro | Wideo

Autotrader.pl - ogłoszenia

Więcej o: