Najbardziej znany Mercedes w Polsce

Jest rok 1985. Pani Dagmara obiera nowego Mercedesa W201, a sprzedawca zapewnia: "Jeśli za dwadzieścia pięć lat przyjedzie Pani tym autem do Mercedesa koncern z pewnością Pani to wynagrodzi. Możliwe nawet, że sprezentuje nowe auto!" Pani Dagmara nie wzięła tych słów całkiem serio, ale...

Parking.moto.pl - Samochody czekają na Ciebie

25 lat minęło jak jeden dzień, a na liczniku pojawiło się 240 tys. km. Pani Dagmara przypomniała sobie piękne chwile zakupu Mercedesa oraz obietnicę sprzedawcy. Zdecydowała, że wyśle list do głównej siedziby Mercedesa w Stuttgarcie. Jak się okazało Mercedes nie rzucił słów na wiatr i zadeklarował, że co prawda nowego auta nie ofiaruje, ale odnowi nieco już wyeksploatowaną 190-kę.

Tysiąc pięćset godzin ciężkiej pracy, skrzynie części zrobiły swoje. Remont blacharki, świeży lakier, nowe zawieszenie, instalacja elektryczna, tapicerka, nagłośnienie oraz regeneracja silnika i wiele innych, drobniejszych elementów dały drugie życie Mercedesowi, a Pani Dagmarze okazję do sprawdzenia nowych produktów marki. Na czas remontu zmieniała Mercedesy jak rękawiczki.

Sprzedawca przy wydawaniu samochodu pani Dagmarze nie zdawał sobie sprawy z wagi swojej deklaracji, ale cieszy fakt, że Mercedes zdecydował się na miły i wartościowy gest. Koszt remontu to tajemnica, ale można przypuszczać, że starczyłoby na nową A klasę.

Szacunek do starszych samochodów to potężna broń marketingowa. Po pierwsze dobrze świadczy o jakości produktu (pani Dagmara podobno przez 15 lat nie wymieniała oleju w silniku), po drugie pielęgnuje kult marki. Coraz więcej firm docenia wartość leciwych modeli. Dlatego tworzone są programy (preferencyjne ceny zakupu części), które pomagają utrzymać starszy samochód w dobrej kondycji. Mercedes jako jeden z nielicznych producentów przez autoryzowane stacje obsługi zapewnia dostępność części zamiennych do wszystkich produkowanych aut, nawet tych przedwojennych. Na niektóre części trzeba czekać dłużej, ale najważniejsze, że są dostępne.

Pewnie ciężko przeliczyć jak taki gest wpłynie na sprzedaż nowych aut marki, ale z pewnością jest bardziej wartościowy niż niejedna kampania reklamowa.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes wyremontuje ci auto- ZOBACZ TUTAJ

Mercedes odkłada kompresory do lamusa Samochody: Mercedes SL 190 - ogłoszenia

Więcej o: