Jak nie zapomnieć o dziecku w samochodzie?

W USA aż 41 dzieci zmarło w tym roku z powodu pozostawienia w nagrzanym aucie. Władze szukają sposobu na skuteczne rozwiązanie problemu

Wszystkie samochody w jednym miejscu - parking.moto.pl

Trudno sobie wyobrazić, jak w upalny dzień można pozostawić w samochodzie dziecko. Mimo wszystko takie sytuacje rzeczywiście mają miejsce. W samych Stanach Zjednoczonych od początku tego roku w podobny sposób zmarło aż 41 dzieci.

Amerykanie domagają wprowadzenia przepisów, które zmusiłyby producentów samochodów do montowania systemów zapobiegających tym dramatycznym zdarzeniom. Czy to recepta na nieodpowiedzialnych rodziców? Firmy samochodowe komentują, że aktualnie nie ma skutecznego systemu, dlatego jego stworzenie będzie trudne i na pewno czasochłonne.

Niektórzy rodzice nie chcą jednak czekać, dlatego wzięli sprawy w swoje ręce. Pamiętacie, jak kierowcy przyklejali plastry na kierownicy, aby nie zapomnieć o wyłączeniu świateł? I w tym przypadku można zastosować podobną taktykę. Zwykła kartka papieru formatu A4, gruby flamaster i napis "Czy dziecko jest w samochodzie?" najprawdopodobniej całkowicie rozwiązałyby ten problem.

Włosi wracają do USA - ZOBACZ TUTAJ

Urodziny Michelin - ZOBACZ TUTAJ

Wszystko o autach - dane techniczne, oceny, opinie

Więcej o: