Takiego MINI jeszcze nie było

MINI wyraźnie się rozkręca. Rodzina modeli sukcesywnie się powiększa, a w kolejce jest już kilka kolejnych, oficjalnie "klepniętych" projektów. Do Paryża producent przywiezie jednak coś ekstra - pierwsze MINI na dwóch kołach, czyli elektryczny skuter

Wszystko o MINI: dane techniczne, opinie, ceny

Niestety, póki co producent postanowił tylko zasiać ziarno ciekawości i poza kilkoma szkicami do sieci nie przedostały się żadne informacje dotyczące specyfikacji elektrycznej machiny. Nieoficjalnie mówi się, iż zasilany z zestawu litowo-jonowych akumulatorów skuter będzie mógł pokonać na jednym ładowaniu dystans 100 km. Byłoby to całkiem niezłym wynikiem, w zupełności wystarczającym do codziennych dojazdów do pracy czy szkoły, a nawet do krótkich pozamiejskich eskapad. Baterie będzie można naładować ze zwykłego gniazdka. Pomoże w tym przewód znajdujący się w tylnej części pojazdu, zwijający się automatycznie jak w niektórych odkurzaczach.

Jak widać na załączonych obrazkach, projektanci zastosowali w E Scooterze dużo stylistycznych smaczków znanych z czterokołowych modeli marki. Wystarczy przyjrzeć się dokładniej tylnym lampom, reflektorowi czy lusterkom. Wieść niesie, że nie zabraknie też charakterystycznego, gigantycznego prędkościomierza.

MINI zaprezentuje w Paryżu trzy wersje koncepcyjnego, elektrycznego skutera. Na razie nie wiadomo, czy maszyny trafią do produkcji seryjnej. Wszystko zależeć będzie od reakcji z jaką spotka się nowa idea.

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

MINI Countryman Coupe w drodze

Akcyza bije w quady

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o: