Ruszyła akcja "Weekend bez ofiar"

Czy to możliwe? Jak wynika z policyjnych statystyk, kilka takich weekendów w Polsce się zdarzyło. Ten może być kolejny. Wystarczy w dniach 6-8 sierpnia wysłać SMS na numer 70567. Wpisując odpowiedni kod kierowca otrzyma informacje o sytuacji na drogach krajowych w wybranym województwie

Do tej pory kierowca w trasie mógł czerpać bieżącą informację o sytuacji na drogach tylko za pomocą traffików. Po raz pierwszy w Polsce uruchomiono akcję, w której kontakt z kierowcą odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu komórkowego.

W ten sposób dostarczane będą informacje m.in. o utrudnieniach na drogach, wytyczonych objazdach, alternatywnych trasach dojazdowych czy ostrzeżenia pogodowe. Każdy, kto zechce otrzymywać takie wiadomości w dniach 6-8 sierpnia 2010 r. powinien wysłać SMS pod numer 70567 wpisując w jego treść kody województw, przez które zamierza w te dni podróżować (kody publikujemy poniżej; są one także dostępne TUTAJ .

W jednej wiadomości wpisać można maksymalnie trzy kody, oddzielając każdy z nich kropką, np. DS.OP.SL - dolnośląskie, opolskie, śląskie. SMS wysłany pod numer 70567 kosztuje 50 gr + VAT, a regulamin akcji dostępny jest na stronie www.weekendbezofiar.pl . Jeszcze nie wiemy jak sprawny jest system i czy informacje będą wystarczająco szybkie, by pomóc uniknąć zagrożeń i korków, ale pomysł wydaje się ciekawy.

Kody województw: DS - dolnośląskie KP - kujawsko-pomorskie LB - lubelskie LS - lubuskie LD - łódzkie MP - małopolskie MZ - mazowieckie OP - opolskie PK - podkarpackie PL - podlaskie PM - pomorskie SL - śląskie SK - świętokrzyskie WM - warmińsko-mazurskie WP - wielkopolskie ZP - zachodniopomorskie

Kierowco, sprawdź promile - ZOBACZ TUTAJ

Świadomi i nieświadomi kierowcy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Focus - ogłoszenia

Kierowco, sprawdź promile - ZOBACZ TUTAJ

Świadomi i nieświadomi kierowcy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o: