Weź udział w konkursie Zoom-Zoom Mazda Design

Lubisz rysować? Weź udział w konkursie organizowanym przez Mazdę. Wystarczy zaprojektować nadwozie samochodu lub element jego wyposażenia

26 kwietnia startuje organizowany przez Mazdę ogólnopolski konkurs designu, polegający na zaprojektowaniu elementu wyposażenia samochodu i/lub wymarzonego samochodu. Prace konkursowe będzie można składać na stronie internetowej mazda.pl od 26 kwietnia do 7 czerwca br. Każdy uczestnik będzie mógł złożyć po jednej pracy w obu kategoriach. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest ukończenie 18 lat.

ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN to konkurs zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które nigdy wcześniej nie próbowały swoich sił w projektowaniu. Celem konkursu jest pobudzenie do działania i tworzenia - większość z nas doskonale wie, co jest potrzebne w samochodzie, kiedy jedziemy do pracy, na zakupy, wakacje, z dziećmi lub przewozimy swoje ulubione zwierzęta.

Kategorie konkursowe

1. Projekt przedmiotu użytkowego, elementu wyposażenia samochodu 2. Projekt nadwozia samochodu lub jego fragmentu

Zgłoszone prace oceniane będą za oryginalność i innowacyjność, przydatność i użyteczność oraz estetykę i realność wdrożenia. Przede wszystkim jednak będzie liczyć się pomysł. Projekt nie musi być profesjonalnie przygotowany - wystarczy szkic i krótki opis koncepcji autora - podkreśla Peter Birtwhistle, główny projektant Mazdy w Europie, honorowy członek jury konkursu.

Zaproszenie do współpracy przy konkursie ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN przyjęli: Janusz Kaniewski - niezależny car designer, który stanie na czele jury, wspomniany Peter Birtwhistle - główny projektant Mazdy w Europie, Wojciech Sierpowski - dziennikarz motoryzacyjny oraz dwie osobowości telewizyjne: Dorota Wellman i Marcin Prokop. Patronem konkursu został Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP), z którego ramienia do jury dołączy Krzysztof Bielski, Dyrektor Upowszechniania Wzornictwa.

Nagrody

Nagrody w konkursie, podobnie jak i sam konkurs, mają motywować, inspirować i rozwijać kreatywność. Nagrodą Grand Prix jest wyjazd na warsztaty Mazda Design - międzynarodowe warsztaty designu samochodowego, odbywające się z udziałem projektantów Mazdy oraz staż w pracowni Janusza Kaniewskiego. Ponadto, 6 finalistów ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN - po trzech z każdej kategorii, weźmie udział w warsztatach kreatywności na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie pod okiem miłośnika warsztatów slow work - Janusza Kaniewskiego, będą uczyć się czerpać inspiracje z otoczenia i przekładać swoje pomysły na papier czy ekran komputera. Dodatkowo, na uczestników konkursu czekają nagrody rzeczowe: nawigacje, zestawy toreb podróżnych Mazdy oraz cyfrowe ramki na zdjęcia.

Kultowy roadster w matowej czerni - MX-5 Black&Matte - ZOBACZ TUTAJ

Urodzinowa MX-5 z Genewy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mazda MX-5 - ogłoszenia

Więcej o: