Gumowe nowości na lato 2010

Niezależnie, czy poszukujecie tanich opon do małych samochodów, czy szerokich "kapci" do tylnonapędowych potworów, wśród nowości 2010 każdy znajdzie coś dla siebie

Barum Brillantis 2

Barum Brillantis 2Barum Brillantis 2 fot. Barum

Opona Brillantis 2 to nowy produkt marki Barum, przeznaczony dla samochodów małych i klasy kompakt. Po raz pierwszy konstruktorzy zdecydowali się zaoferować posiadaczom tego typu aut asymetryczny wzór bieżnika.

Nowa konstrukcja pozwoliła na skrócenie drogi hamowania nawet o 3 proc. i poprawiła własności opony na mokrej nawierzchni. Zwiększył się również komfort jazdy. Udało się także wydłużyć jej trwałość, w porównaniu z poprzednim modelem, o ponad 10 procent. Nowe opony Barum Brillantis 2 dostępne są w rozmiarach od 13 do 15 cali z indeksem prędkości do 210 km/h.

Continental ContiSportContact 5P

ContiSportContact 5P (oś przednia)ContiSportContact 5P (oś przednia) fot. ContinentalContiSportContact 5P (oś tylna)ContiSportContact 5P (oś tylna) fot. Continental

ContiSportContact 5P to nowość wśród letnich opon marki Continental. Nie jest to następczyni znanej od czterech lat opony ContiSportContact 3, lecz nowa linia UHP (Ultra High Performance) dedykowana autom z napędem tylnym lub obu osi o wysokich osiągach. Jej cechą charakterystyczną jest inna budowa opony przedniej i tylnej.

Przednia opona ma zapewniać jak najlepszą kierowalność, podczas gdy tylna, zwłaszcza w autach tylnonapędowych, gwarantować wysoką przyczepność podczas przyspieszania (więcej tutaj ).

Dunlop SP StreetResponse

Dunlop SP StreetResponseDunlop SP StreetResponse fot. Dunlop

Dunlop SP StreetResponse to nowa opona przeznaczona do samochodów miejskich. Cechuje ją asymetryczna budowa i lepsze, w stosunku do poprzedników, przyczepność, czy zachowanie na suchej i mokrej nawierzchni. Opony dostępne są w rozmiarach 13-15 cali.

Michelin Pilot Sport 3

Michelin Pilot Sport 3Michelin Pilot Sport 3 fot. Michelin

Pilot Sport 3 spod znaku Michelina to opony do samochodów o sportowych aspiracjach. Od Opla Corsy OPC po Mercedesa E 63 AMG. Wszystko w 25. rozmiarach od 16 do 19 cali. Co ciekawe w odróżnieniu od swojego poprzednika nie będzie dostępna dla tzw. supercarów.

Jedną z podstawowych zalet opony ma być skrócenie drogi hamowania z 80 do 10 km/h aż o trzy metry i to przy jednoczesnym wydłużeniu średniego przebiegu (więcej tutaj ).

Pirelli Centurato P4 i P7

Pirelli  Cinturato P7Pirelli Cinturato P7 Pirelli

Pirelli wprowadza na polski rynek pełną gamę ekologicznych opon Cinturato. P4 przeznaczone są dla aut miejskich i kompaktowych, P6 dla samochodów kompaktowych i klasy średniej, a P7 do samochodów sportowych.

Dzięki odpowiednim mieszankom, strukturze oraz innowacyjnemu wzorowi bieżnika opony Cinturato zapewniają mniejsze zużycie paliwa (niższą emisję dwutlenku węgla), a to z kolei oznacza dłuższe przebiegi oraz większy poziom bezpieczeństwa zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni (więcej tutaj ).

Pirelli Scorpion Verde

Pirelli Scorpion Verde jest pierwszą oponą ekologiczną do samochodów uterenowionych. Redukuje zużycie paliwa o 3.9 % podczas jazdy miejskiej oraz o 3.4 % w cyklu mieszanym, jak również zmniejsza o 30% hałas. Dodatkowo bieżnik Scorpion Verde - niemal identyczny, jak w Centurato - został zaprojektowany tak, aby wydłużyć żywotność opony oraz utrzymać jej osiągi na zbliżonym poziomie podczas całego okresu eksploatacji. Jest też lżejsza w porównaniu z tradycyjnymi oponami, co również przekłada się na ekonomię jazdy (więcej tutaj ).

Yokohama C.drive 2

Yokohama C.drive 2Yokohama C.drive 2 fot. Yokohama

C.drive2 to opona dedykowana głównie dla samochodów kompaktowych i rodzinnych. Większa zawartość krzemionki poprawia zachowanie na mokrej nawierzchni i redukuje opory toczenia, dzięki czemu C.drive2 jest przyjazna dla środowiska. Opona jest dostępna w rozmiarach 14-17 cali.

ZOBACZ TAKŻE:

Opony letnie Goodyear w 2010 roku

Samochody: Audi TT - ogłoszenia

Więcej o: